Usiłowanie zabójstwa w Rumi

Usiłowanie zabójstwa w Rumi
Reklama
Reklama

Policjanci z Rumi rozwiązali sprawę usiłowania zabójstwa młodej kobiety. Mężczyzna odpowiedzialny za to przestępstwo został zatrzymany poza granicami kraju.

O zdarzeniu poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

Usiłowanie zabójstwa w Rumi. Sprawca uciekł za granicę

Policjanci ustalili okoliczności oraz przebieg zdarzenia z 18 sierpnia 2022 r. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letnia kobieta została dotkliwie pobita przez 38-latka. Na miejscu zdarzenia przebywały także dwie inne osoby, które nie reagowały oraz nie udzieliły jej pomocy.

Sprawca pobicia niezwłocznie po zdarzeniu wyjechał do Holandii. W związku z tym, za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Na jego podstawie policjanci nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Informacja została przekazana holenderskim służbom.

38-latek został zatrzymany na początku września. Obecnie funkcjonariusze czekają na decyzję o przekazaniu mężczyzny do Polski. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Zarzuty karne usłyszały również osoby, które nie reagowały i nie udzieliły pomocy pobitej kobiecie.

Usiłowanie zabójstwa w Rumi. WIDEO

nagranie Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie

Na materiale wideo widzimy mężczyznę, który kopie osobę leżącą za murkiem. Sytuacja trwa kilkadziesiąt sekund. W pobliżu stoi druga osoba, która nie reaguje na tą sytuację. Wszystko dzieje się przy budynku wielorodzinnym, w porze wieczorowej.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *