Uwaga na potencjalnych oszustów!

Uwaga na potencjalnych oszustów!
Reklama
Reklama

Jeśli jesteś mieszkańcem Rumi, a do twoich drzwi zapukają w najbliższym czasie osoby, które podają się za urzędników i proponują „dofinansowania” na termomodernizację budynków – jest duża szansa, że to będą oszuści.

Urząd Miasta Rumi otrzymuje kolejne sygnały od mieszkańców dotyczące działalności potencjalnych oszustów. O zdarzeniu poinformował za pomocą mediów społecznościowych.

Reklama
Reklama

Według relacji zgłaszających, nieznane osoby, krążąc od domu do domu, podają się za miejskich urzędników i proponują dofinansowania na termomodernizację budynków. Jeden z mieszkańców, Mietek, opisał to dość konkretnie w komentarzu:

To jest gość, który zaczyna rozmowę od tzw. „dofinansowań”, a [potem] przechodząc do meritum – wykłada karty na stół i okazuje się, że proponuje sprzedaż fotowoltaiki 🤣 Skubany.

Oczywiście, pracownicy Urzędu Miasta Rumi nie prowadzą takich działań. Nie współpracują też z osobami proponującymi „cudowne oferty”. 🙂

Bezpośrednie kontrole źródeł ciepła, realizowane przez pracowników Urzędu Miasta Rumi, są poprzedzone oficjalną korespondencją i nigdy nie są związane z pobieraniem jakichkolwiek opłat.

Gdzie zgłaszać fikcyjne „kontrole” i uzyskać informacje?

Próby oszustwa związane z fikcyjnymi kontrolami należy zgłaszać dyżurnemu Komisariatu Policji w Rumi (tel.: 47 742 99 22) lub dzielnicowym.

Informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródeł ciepła można uzyskać w Wydziale Klimatu i Ochrony Powietrza, pod numerem telefonu: 58 679 65 04, mail: powietrze@rumia.eu.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *