Dla mieszkańcaWiadomości

Uwaga na potencjalnych oszustów!

Uwaga na potencjalnych oszustów!
Reklama Reklama

Jeśli jesteś mieszkańcem Rumi, a do twoich drzwi zapukają w najbliższym czasie osoby, które proszą o udostępnienie faktur za zużycie prądu i gazu – jest duża szansa, że to będą oszuści.

Urząd Miasta Rumi otrzymuje kolejne sygnały od mieszkańców na temat rzekomych kontroli domostw w zakresie źródeł ciepła. Oszuści podczas “wizyty” przyznają fikcyjne ulgi na przyłącza gazowe oraz pobierane są zaliczki na ten cel.

Oszuści odwiedzają domy mieszkalne, prosząc o udostępnianie m.in. faktur za zużycie prądu oraz gazu. Powołują się na współpracę z Urzędem Miasta Rumi. Zdaniem tych osób, wgląd do rachunków jest konieczny, jeśli mieszkańcy chcą uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła bądź ocieplenia budynku.

Urząd zaprzecza i podaje odpowiednie miejsce do kontaktu

Pracownicy Urzędu Miasta Rumi nie prowadzą takich działań.

Faktycznych kontroli w zakresie źródeł ciepła aktualnie dokonują wyłącznie funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rumi.

Bezpośrednie kontrole źródeł ciepła, realizowane przez pracowników Urzędu Miasta Rumi, są poprzedzone oficjalną korespondencją i nigdy nie są związane z pobieraniem jakichkolwiek opłat.

Reklama Reklama

Gdzie zgłaszać fikcyjne “kontrole” i uzyskać informacje?

Próby oszustwa związane z fikcyjnymi kontrolami należy zgłaszać dyżurnemu Komisariatu Policji w Rumi (tel.: 47 742 99 22) lub dzielnicowym.

Informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródeł ciepła można uzyskać w Wydziale Klimatu i Ochrony Powietrza, pod numerem telefonu: 58 679 65 04, mail: powietrze@rumia.eu.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *