W gokarcie po złoto 🏆👦

12-letni Ziemowit Werra zwycięzcą podczas Polish Indoor Kart Championship! Mieszkaniec Rumi został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym.

Polish Indoor Kart Championship to oficjalne i jedyne w kraju eliminacje do mistrzostw świata w kartingu halowym. Są to zawody indywidualne, w których startują najlepsi zawodnicy nie tylko z Polski, ale i całej Europy. W tym roku odbyły się w Szczecinie, 30 kwietnia i 1 maja.

Podczas wyścigów niezwykłymi umiejętnościami wykazał się 12-letni Ziemowit Werra, uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi. Chłopiec został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym w kategorii mini (do 15 lat) i jednocześnie zajął trzecie miejsce w kategorii junior (do 18 lat).

Gratulacje i dalszych sukcesów, Ziemowit!

Rumska Aleja Gwiazd. Historie mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”.  Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa.