W Rumi stanęły…kaczkomaty! Sprawdź lokalizacje!

W Rumi stanęły…kaczkomaty! Sprawdź lokalizacje!
Reklama
Reklama

W Rumi pojawiły się pierwsze trzy kaczkomaty, czyli urządzenia z których można pozyskać ziarno dla ptaków.O to, czy mieszkańcy chcieliby kaczkomaty w Rumi, urzędnicy zapytali mieszkańców w internecie, pod koniec lipca.

Reklama
Reklama

Pytaliśmy, czy montaż tych urządzeń na terenie miasta jest dobrym pomysłem. Komentujący jednogłośnie stwierdzili, że tak, dlatego wspólnie z firmą Ptasi Bufet spełniliśmy to życzenie – komentuje magistrat.

Automaty z ziarnami w ostatnim czasie stanęły także w Ostródzie i Suwałkach.

Jeden z kaczkomatów w Rumi, czyli automatów do wydawania ziaren dla ptaków. Park Starowiejski w Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Jak korzystać z kaczkomatów w Rumi?

Aby skorzystać z ptasiego bufetu, należy włożyć monetę do wrzutnika (2 zł), podstawić dłoń pod dozownik i wykonać pełen obrót pokrętła. Otrzymamy garść ziaren, którymi śmiało można częstować ptaki.

Urządzenia mają przypominać spacerującym, że rzucanie kaczkom chleba (wbrew pozorom) nie jest dobrym uczynkiem – zwłaszcza latem, kiedy zwierzętom nie brakuje naturalnego pożywienia. Bazująca na chlebie dieta powoduje u ptaków szereg różnych schorzeń, doprowadzając nawet do deformacji skrzydeł, a w konsekwencji do śmierci – wyjaśnia urząd miasta.

Jeden z kaczkomatów pojawił się w Parku Starowiejskim w Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Gdzie znajdują się kaczkomaty w Rumi?

Wypełnione ziarnami kaczkomaty stanęły w trzech lokalizacjach. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w parku Starowiejskim, w sąsiedztwie placu zabaw Smyk. Pozostałe dwa dostępne są dla spacerujących wzdłuż Zagórskiej Strugi. W przypadku jakichkolwiek problemów z urządzeniem, wystarczy skontaktować się z firmą Ptasi Bufet, skanując kod QR.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *