Warsztaty fotograficzne: Skąd się wzięło zdjęcie?

rumia warsztaty fotograficzne stacja kultura dla dzieci
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza w styczniu na warsztaty fotograficzne dla dzieci (8+) i młodzieży. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.Uczestnicy warsztatów fotograficznych „Skąd się wzięło zdjęcie?” poznają świat fotografii i metody jej zastosowania, a także skomponują własne kadry i stworzą opowieść. Zapoznają się z aparatami analogowymi (duży, średni i mały format) i materiałami, na których można zrobić zdjęcie (papier, szyba, klisza fotograficzna). Dowiedzą się do czego służy ciemnia fotograficzna, dlaczego stosowane jest czerwone światło, co to jest powiększalnik, co wkładamy do koreksu, do czego służy chemia fotograficzna (wywoływacz, przerywacz, utrwalacz itp.) i jak powstaje odbitka.

Reklama
Reklama

Prowadząca warsztaty Joanna Borowiec jest absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Fotografię poznała, będąc dzieckiem. Ojciec, entuzjasta amator fotografii, mając ciemnię w łazience, wprowadził ją w zaczarowany świat robienia zdjęć. Fascynacja dokumentowania i interpretowania rzeczywistości, wyrażania myśli poprzez to medium trwa do dziś. Miłośniczka fotografii analogowej, średnio- i wielkoformatowej. Używa historycznych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia (technika mokrego kolodionu), cyjanotypia itp. W swojej twórczości wykorzystuje również inne media: akwarele, farby olejne, akrylowe oraz kolaż. Głównym tematem jej zdjęć jest człowiek i jego stany emocjonalne, a także relacje międzyludzkie i relacja do tego, co niematerialne, metafizyczne.

Skąd się wzięło zdjęcie? Warsztaty fotograficzne (8+). Czwartek, 16 stycznia 2020 o 11:00 – 12:30. Stacja Kultura – Biblioteka Rumia, ul. Starowiejska 2, 84-230 Rumia.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Wymagane zgłoszenie: zapisy@bibliotekarumia.pl .

źródło: Stacja Kultura w Rumi / mat. organizatoraReklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *