Zbiorowy Odruch Tworzenia w Stacji Kultura w Rumi

Wernisaż wykładowców PJATK ZOT1
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza 8 stycznia 2020 r. o 18:00 na „Zbiorowy Odruch Tworzenia – ZOT 1” – wernisaż wystawy dydaktyków Wydziału Zamiejscowego Sztuki Nowych Mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.Wystawa prezentuje działalność artystyczną dydaktyków PJATK: prof. Tomasza Bogusławskiego, prof. Andrzeja Śramkiewicza, prof. Jana Szczypki, dr Mariusza Sładczyka, dr Michała Wójcika, dr Joanny Zakrzewskiej, dr Leszka Żurka, mgr Antoniny Buszewicz, mgr Mariusza Hoffmana, mgr Weroniki Lipniewskiej, mgr Marty Marszałek i mgr Filipa Sendala. Artyści prezentują różne dziedziny sztuki: od malarstwa poprzez rzeźbę, ilustrację, grafikę warsztatową i fotografię do grafiki cyfrowej czy plakatu.

Reklama
Reklama

Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych – Wydział Zamiejscowy Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK powstał w 2005 roku we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. To unikalny w skali kraju wydział łączący zajęcia artystyczne z nauką wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. W 2010 roku Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK, jako trzecia uczelnia w Polsce – obok ASP w Warszawie i Krakowie – został członkiem CUMULUS – międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego najlepsze uczelnie artystyczne z całego świata. W 2017 roku Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych przyznała Wydziałowi SNM PJATK uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie sztuk plastycznych.

W 2010 roku powstał Wydział Zamiejscowy Sztuki Nowych Mediów PJATK w Gdańsku. Kierunek GRAFIKA oferuje licencjackie studia I stopnia o profilu ogólnoakademickim. Projektowanie graficzne jest ważnym elementem organizującym i opisującym rzeczywistość. Jako istotny element reklamy, marketingu i sztuki jest powszechnie obecne w życiu społeczeństwa. Studia na Wydziale Sztuki Nowych Mediów to studia interdyscyplinarne, łączące wiedzę ogólną i specjalistyczną z dziedzin artystycznych i informatycznych. Program nauczania realizowany na Wydziale Sztuki Nowych Mediów pozwala studentom otrzymać gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną zarówno z przedmiotów plastycznych jak i obsługi programów komputerowych.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 24 stycznia 2020 r.. Wstęp wolny.

tekst: Anna Jackowska, Stacja Kultura w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *