Ważne zmiany w rozkładzie jazdy SKM Trójmiasto

Ważne zmiany w rozkładzie jazdy SKM Trójmiasto
fot. Tomasz Złotoś/SKM Trójmiasto
Reklama
Reklama

SKM Trójmiasto wprowadza poważne zmiany w kursowaniu swoich pociągów. Jedna z nich dotyczy budowy tunelu w Rumi Janowie, a druga – prac związanych z remontem przystanków Gdynia Leszczynki i Gdynia Grabówek.

(zdjęcie tytułowe: Tomasz Złotoś / SKM Trójmiasto)

Tunel pod przystankiem SKM Rumia Janowo – usuwanie usterek i ruch wahadłowy

Jak poinformowała PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o., przez dwa najbliższe weekendy wykonawca tunelu pod przystankiem SKM Rumia Janowo będzie usuwał usterki powstałe w trakcie jego budowy*.

W dniach:

  • 18.03.2022 r., (od godz. 23.00) – 21.03.2022 r. (do godz 4.00)
  • 25.03.2022 r. (od godz. 23.00) – 28.03.2022 r. (do godz 4.00)

na odcinku Rumia – Gdynia Cisowa pociągi PKP SKM w obu kierunkach będą kursować wyłącznie po torze 501 (po którym pociągi SKM zazwyczaj jeżdżą w kierunku Wejherowa).

Czego dokładnie dotyczy „usuwanie usterek” przez wykonawcę tunelu? Zapytałem o to urząd miasta. Jak możecie pamiętać, we wrześniu 2021 roku zrobiło się głośno ze względu na zapadnięcie się jednego z peronów (kliknij po więcej informacji). „Delikatne zapadnięcie peronu było wkalkulowane w inwestycje. Takie rzeczy przy kopaniu tunelu są prawdopodobne, sytuacja jest na bieżąco monitorowana a usterka zostanie poprawiona na wiosnę, kiedy zakończymy przekop pod torami” – komentował wówczas Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi. Tym razem zamknięcie jest jednak spowodowane pracami realizowanymi na linii kolejowej przez PKP. Przy okazji, także wykonawca tunelu (firma Budimex) zrealizuje swoje poprawki na torach.

O ile zmiana w funkcjonowaniu pociągów na ruch wahadłowy nie jest za bardzo „dokuczliwa”, to następna będzie trwała aż pół roku i wiążę się z wyłączeniem całego przystanku.

Nieczynny przystanek SKM Gdynia Grabówek

Przewoźnik poinformował, że od 1 kwietnia nieczynny będzie przystanek Gdynia Grabówek. Co ważne, pociągi nie będą się na nim zatrzymywać.

W związku z przebudową przystanków Gdynia Leszczynki i Gdynia Grabówek od 1 kwietnia na odcinku Gdynia Chylonia – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia  pociągi PKP SKM w obu kierunkach będą jeździły po jednym torze (drugi tor będzie zamknięty).

Przypominamy, że  bilety w Taryfie Pomorskiej obowiązują w pociągach obu przewoźników (PKP SKM i POLREGIO). Istnieje więc możliwość przesiadki np. na stacji Gdynia Chylonia do pociągu POLREGIO i przejazd nim bezpośrednio do Gdyni Głównej,  z pominięciem modernizowanych przystanków oraz przystanku Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski.
 Także niektóre pociagi PKP SKM na odcinku Gdynia Chylonia – Gdynia Główna –  Gdynia Chylonia będą kursowały po torach dalekobieżnych, z pominięciem tych przystanków.
Ponadto od 1 kwietnia przez 6 miesięcy nieczynny będzie przystanek Gdynia Grabówek. Pociągi nie będą się na nim zatrzymywać!

W miarę postępu prac modernizacyjnych rozkłady jazdy będą się zmieniać, dlatego przed rozpoczęciem każdej  podróży prosimy o uważne sprawdzenie  godzin odjazdu i przyjazdu Waszego pociągu do stacji docelowej!

komunikat PKP SKM Trójmiasto Sp. z o.o. z dn. 28 lutego 2022

Więcej informacji i rozkłady jazdy dostępne są w gablotach na peronach, na infolinii PKP SKM: 58 721 21 70 oraz na stronie internetowej www.skm.pkp.pl w wyszukiwarce połączeń.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *