Wigilia dla osób samotnych w Rumi (2020 r.)

Wigilia dla osób samotnych w Rumi (2020 r.)
Reklama
Reklama

W tym roku Wigilia będzie inna niż wszystkie. Przez panującą pandemię zmuszeni jesteśmy ograniczyć kontakty z bliskimi oraz przyjaciółmi. Jednak szalejący wirus nie przeszkodzi Fundacji Wolne Miejsce w przygotowaniu świątecznych potraw i dostarczeniu ich pod drzwi potrzebujących.Fundacja powstała z myślą o osobach samotnych, a samotność najbardziej boli w święta. Teraz działalność organizacji będzie widoczna także w Rumi.

Reklama
Reklama

– Będzie to dzień wigilijny, zimowy, świąteczny… Szczególnie w pandemię, gdzie wiele osób jest wyizolowanych, gdzie prawdopodobnie nasz wolontariusz będzie jedyną żywą osobą, którą będzie można zobaczyć w tym długim okresie – nie z komputera, nie z telewizora, ale na żywo – tłumaczy Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, która chce pomóc najbardziej potrzebującym.

Aby zrealizować to przedsięwzięcie, potrzebni będą wolontariusze i darczyńcy. Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem facebookowej strony „Wolne Miejsce – Rumia”, gdzie dostępny jest formularz określający, w jaki sposób chcemy się zaangażować.

Wigilia dla samotnych – klip promocyjny:

Specjalna infolinia dla potrzebujących

Natomiast dla osób potrzebujących wsparcia od 5 do 20 grudnia funkcjonować będzie specjalna infolinia. Samotni rumianie, którzy chcieliby otrzymać paczkę ze świątecznymi daniami, proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem: 58 728 27 38.

(źródło: wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *