Reklama Reklama

Żałoba na terenie Rumi i województwa pomorskiego

Reklama Reklama

„W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej – podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza.” – czytamy w komunikacie Wojewody Pomorskiego, Dariusza Drelicha, na stronie gdansk.uw.gov.pl.

AKTUALIZACJA (15.01.2019, godz. 13:19):

Burmistrz Michał Pasieczny właśnie wprowadził trzydniową żałobę na terenie Rumi. Żałoba będzie obowiązywać do 17 stycznia. W tym czasie flagi przed urzędem oraz gminnymi jednostkami będą opuszczone do połowy masztu, odwołano też wszelkie miejskie wydarzenia o charakterze rozrywkowym.

W czwartek o godzinie 18:30 w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się msza święta w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Po mszy świętej odbędzie się przejście spod kościoła pod pomnik Jana Pawła II, gdzie w milczeniu oddany zostanie hołd zmarłemu prezydentowi. Będzie też można złożyć kwiaty oraz znicze.

Reklama Reklama

(źródło zdjęcia: gdansk.pl)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *