Zmiana na stanowisku komendanta Komisariatu Policji

Zmiana na stanowisku komendanta Komisariatu Policji
Reklama
Reklama

Po ponad 27 latach pracy w policji oraz półrocznej służbie jako pełniący obowiązki komendanta Komisariatu Policji w Rumi, młodszy inspektor Sławomir Król przechodzi na emeryturę. Kierownictwo nad rumskim komisariatem przejmie nadkomisarz Krystian Herbasz.

Reklama
Reklama

Źródło: Urząd Miasta Rumi.

Młodszy inspektor Sławomir Król rozpoczął służbę w policji w 1991 roku. Jest doświadczonym oficerem, niemal od początku związany był z pionem dochodzeniowo-śledczym. W latach 2006-2017 pełnił stanowisko naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w wejherowskiej komendzie. Od 1 lutego 2017 r. zajmował stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Rumi, a od 3 kwietnia 2018 roku pełnił obowiązki komendanta w tej jednostce.

Uroczystość, podczas której policjanci oraz pracownicy lokalnych instytucji pożegnali byłego już komendanta, odbyła się w piątek (11 stycznia) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Rumi, w tym: burmistrz Michał Pasieczny, komendant straży miejskiej Roman Świrski oraz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Krzysztof Woźniak. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie upominków ustępującemu komendantowi oraz powierzenie obowiązków komendanta Komisariatu Policji w Rumi nadkomisarzowi Krystianowi Herbaszowi, który został delegowany z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *