WOŚP 2020 w Rumi. Ile zebrano? Oficjalna kwota i wyróżnienia wolontariuszy!

rumia wosp 2020 ile zebrali kwota sztab wolontariusze wielka orkiestra swiatecznej pomocy
Reklama
Reklama

Uwaga! WOŚP Rumia 2021. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rumi coraz bliżej! Sprawdź informacje w najnowszym, aktualnym wpisie.

Reklama
Reklama

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rumi

12 stycznia mieszkańcy Rumi świętowali 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia wolontariusze zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń służących ratowaniu życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Lokalny sztab WOŚP, dowodzony przez Jolantę Król, tradycyjnie już, zagościł w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia.

wośp rumia 2020

Licytacje, fanty, gadżety i atrakcje. Tak minął 28. finał WOŚP W Rumi!

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rumi mogliśmy podziwiać liczne występy artystyczne, strefę gastronomiczną, stanowiska fryzjerskie oraz licytacje charytatywne. Podczas tych ostatnich można było zdobyć m.in. piłkę podpisaną przez Marcina Gortata czy koszulki z autografami Mai Włoszczowskiej, Sebastiana Mili czy koszykarzy Asseco Arki Gdynia. Swoje fanty dołożyli także mieszkańcy i przedsiębiorcy, dzięki czemu w puli znalazł się bon na kurs na ratownika WOPR, dwie drewniane repliki żaglowców, podwójne zaproszenie do loży VIP na galę MMA, wejściówki do restauracji i na dyskotekę, vouchery na usługi krawieckie, bon na basen, kręgle i masaż, maskotki (w tym półtorametrowy różowy pluszowy miś), książki, bibeloty, haftowane obrazki na ścianę, oryginalny puchar sportowy, bombki, worko-plecaki i wiele, wiele innych.

fot. MOSiR Rumia

WOŚP 2020 w Rumi. Ile zebrano pieniędzy? Kolejny rok, kolejny rekord w Rumi!

Warto przypomnieć, że podczas zeszłorocznego finału (2019 r.) udało się osiągnąć najlepszy wynik w historii – dzięki charytatywnym licytacjom oraz wielogodzinnemu kwestowaniu wolontariusze zebrali łącznie ponad 100 tysięcy złotych. Fundusze zostały wówczas przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jak się okazuje, ten świetny wynik znów został pobity! Potwierdzona kwota zebrana w Rumi podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 116 075,17 złotych! Zebrane pieniądze zostaną posłużą zapewnieniu najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

9 marca (poniedziałek) na antresoli hali MOSiR Rumia odbyło się specjalne spotkanie z 59 wolontariuszami zaangażowanymi w zbieranie datków. „Dziękujemy wszystkim! Bez Was nie było by tego sukcesu!” – komentują na gorąco organizatorzy.

Część rumskiego sztabu WOŚP 2020. fot. MOSiR Rumia

(opracowano na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi i MOSiR Rumia)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *