Reklama Reklama

Wsparcie dla służb z budżetu miasta

rumia pieniadze na szpital straz pozarna

Rumscy radni zdecydowali o przekazaniu środków finansowych na rzecz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rumi oraz wejherowskiego szpitala.Reklama Reklama

Zdalne posiedzenie Rady Miejskiej Rumi odbyło się 21 kwietnia (wtorek). Zadecydowano na nim o przekazaniu środków finansowych na rzecz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rumi oraz wejherowskiego szpitala.

Dzięki ponad 150 tysiącom złotych, które otrzymają rumscy strażacy, możliwy będzie zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości miliona złotych. Nowy pojazd ma być jednym z dwóch samochodów tego typu pozostających na wyposażeniu jednostki. Będzie on zapewniał bezpieczeństwo mieszkańcom Rumi podczas działań gaśniczych i ratowniczych. Zakup i odbiór samochodu planowany jest jeszcze w tym roku.

Chcąc ułatwić dojazd do Szpitala Specjalistycznego im F. Ceynowy w Wejherowie, w którym leczeni są pacjenci z Rumi, miasto przekaże również 100 tysięcy złotych na budowę przyszpitalnego parkingu. Zgodnie z obietnicami, parking będzie dostępny dla wszystkich i bezpłatny. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować 1,5 miliona złotych, na co złożą się samorządy z Powiat Wejherowski.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Reklama Reklama

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *