Wymiana systemu grzewczego w Rumi. Gdzie uzyskać pomoc i informacje?

Wymiana systemu grzewczego w Rumi. Gdzie uzyskać pomoc i informacje?
Reklama
Reklama

Jeśli mieszkasz w Rumi i potrzebujesz pomocy w zdobyciu dofinansowania na wymianę systemu grzewczego lub termomodernizację swojego domu, skieruj się do punktu konsultacyjno-informacyjnego przy ul. Starowiejskiej 17.

Do marca 2023 roku, dzięki wsparciu rumskich urzędników z Wydziału Klimatu i Ochrony Powietrza, udało się już zrealizować ponad 140 takich inwestycji, a następne są w kolejce po dotację.

Reklama
Reklama

Korzystając ze wsparcia urzędników, ponad 320 rumian zawnioskowało o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, co doprowadziło do realizacji 140 prywatnych inwestycji o łącznej wartości 2,1 mln zł. Równocześnie udzielono ponad 70 gminnych dotacji i wprowadzono przeszło 6240 deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Od czasu uruchomienia przez wydział punktu konsultacyjno-informacyjnego, co miało miejsce w lutym 2021 roku, pracownicy przeprowadzili ponad 5500 konsultacji telefonicznych oraz obsłużyli stacjonarnie około 1700 osób.

Wydział Klimatu i Ochrony Powietrza mieści się w budynku Urzędu Miasta Rumi, ul. Starowiejska 17 (budynek Poczty Polskiej – wejście boczne), tel.: 58 679 65 0458 679 65 05 lub mail: powietrze@rumia.eu.

Uwaga na oszustów!

W związku z otrzymywanymi od mieszkańców sygnałami dotyczącymi najść dokonywanych przez osoby, które podając się za miejskich urzędników, proponują dofinansowania na termomodernizację budynków, informujemy, że Urząd Miasta Rumi nie prowadzi takich działań – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Działania realizowane przez pracowników Urzędu Miasta Rumi są poprzedzone oficjalną korespondencją i nigdy nie są związane z pobieraniem opłat.

Próby oszustwa związane z takimi wizytami należy zgłaszać dyżurnemu Komisariatu Policji w Rumi (tel. 47 742 99 22) lub dzielnicowym.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *