„Akademia małego odkrywcy”. Darmowe zajęcia dla dzieci

Uśmiechnięta dziewczynka podczas zajęć
fot. Pexels.com
Reklama
Reklama

„Akademia małego odkrywcy” powraca do Centrum Handlowego Port Rumia! Mali uczestnicy poznają ciekawostki fizyczne i chemiczne dotyczące jaj i wody.

„Akademia Małego Odkrywcy” to nowa seria spotkań edukacyjnych dla całej rodziny. W ich trakcie dzieci będą mogły poznać naukowe zagadnienia z różnych dziedzin, w przystępny i atrakcyjny dla nich sposób.

Reklama
Reklama

Za miesiąc Wielkanoc, czyli czas, gdy na naszych stołach będą królowały potrawy z jaj. Ten element świątecznego menu będzie tematem kolejnego spotkania. W trakcie zajęć pt. „Fenomen jajka i wody” nie zabraknie ciekawych doświadczeń, które pokażą zaskakujące właściwości dobrze znanym wszystkim produktów.

Wspólnie z instruktorami dzieci dowiedzą się, jak odróżnić surowe jajko od tego ugotowanego, czy jajko jest wytrzymałe i można na nim stanąć i co łączy je z łyżwiarstwem. Uczestnicy poznają również wiele zaskakujących właściwości wody i dowiedzą się na przykład, jak drzewa dostarczają wodę do najwyższej gałązki oraz czy woda może posłużyć za klej.

Nie zabraknie dobrej zabawy i solidnej dawki nauki!

Na spragnionych wiedzy czekają kolejne spotkania z cyklu „Akademia małego odkrywcy”:

  • 15 kwietnia – „Zostań ekobohaterem”
  • 20 maja – „Wytwórnia kolorów”
  • 17 czerwca – „Mały detektyw”

Rodzinne soboty z nauką: „Fenomen jajka i wody”. 18 marca 2023 r., w godzinach funkcjonowania galerii. Wstęp wolny. Miejsce: Centrum Handlowe Port Rumia, ul. Grunwaldzka 108.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *