Wypadek z udziałem rowerzysty w Rumi

Wypadek z udziałem rowerzysty w Rumi
Zdjęcie ilustracyjne
Reklama
Reklama

W niedzielę (23 czerwca) na skrzyżowaniu ulic Leszka Białego i Dębogórskiej w Rumi 18-letni cyklista uderzył w tylne drzwi samochodu Toyota, którym kierował 41-latek. 

W wyniku zderzenia pojazdów, rowerzysta został przewieziony do szpitala z obrażeniami głowy. Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi prowadzą postępowanie w tej sprawie i szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama

Policjanci przypominają:

  • Pamiętajmy, że mimo iż kask ochronny nie jest obowiązkowy dla rowerzysty, jego stosowanie znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo w przypadku upadku czy uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. Zachęcamy wszystkich rowerzystów do zakładania kasków podczas jazdy.
  • Szczególnie ostrożnie poruszajmy się w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Zawsze stosujmy się do przepisów ruchu drogowego i zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu, zwłaszcza na słabszych chronionych.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *