Wystawa Makiet Kolejowych „Nostalgia Za Parą” w Rumi

wystawa makiet kolejowych nostalgia za para rumia achaun port rumia
Reklama
Reklama

Klub Miłośników Kolei i Modelarzy Kolejowych Nostalgia Za Parą serdecznie zaprasza do odwiedzenia IX Ogólnopolskiej Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych Nostalgia Za Parą w Rumi! Wydarzenie odbędzie się od 22 do 24 listopada, w Galerii Portu Rumia.Wystawa makiet i modeli kolejowych w Rumi. Czego możemy się spodziewać?

Już po raz dziewiąty klub modelarzy kolejowych Nostalgia Za Parą wspólnie z modelarzami z całej Polski będzie prezentować moduły makiet kolejowych, które połączone w jedną całość stworzą ogromną linię kolejową – szlak łączący stacje, bocznice i ładownie.

Reklama
Reklama

W odróżnieniu od niewielkich makiet domowych, rozkładanych na dywanie, lub zbudowanych w kształcie koła, makieta w Auchan Rumia odzwierciedla (w skali 1:87) fragment prawdziwej drogi kolejowej – stacje, oddzielone od siebie długimi odcinkami szlaku kolejowego. Dzięki temu na makiecie możemy pokazać ruch pociągów taki, jak na prawdziwej kolei. Makieta będzie miała łączną długość ponad dwieście metrów!

Każdy posterunek ruchu obsadzony będzie przez dyżurnego ruchu a każdy pociąg prowadzony będzie przez maszynistę, który idąc wzdłuż makiety będzie kierował lokomotywą. Wszystko zgodnie ze specjalnie napisanym rozkładem jazdy, co sprawia, że widzowie będą mogli zobaczyć ruch kolejowy według zasad obowiązujących na polskiej kolei. Wystawie będą towarzyszyć różnego rodzaju dodatkowe atrakcje. Wstęp jest bezpłatny.

Wystawa makiet i modeli kolejowych w Rumi. Godziny otwarcia.

Montaż makiety rozpocznie się w czwartek, 21 listopada.

  • 22 listopada (piątek): jazdy pociągów w godzinach 15.30-19:00*,
  • 23 listopada (sobota): jazdy pociągów w godzinach 10-14 i 15.30-19:00,
  • 24 listopada (niedziela): jazdy pociągów w godzinach 10-14 i 15.30-19:00.

* 22 listopada (w piątek) kursowanie pociągów na makiecie może być nieregularne i ulegać przerwom ze względu na testy ruchu na makiecie.

Wystawa makiet i modeli kolejowych w Rumi. Jak dojechać?

IX Ogólnopolska Wystawa Makiet Kolejowych Nostalgia Za Parą. 22-24 listopada 2019 r. Port Rumia Centrum Handlowe Auchan.Wstęp wolny!

źródło: materiały organizatora / http://www.nostalgiazapara.pl/


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *