Setki tysięcy dla okolicznych hospicjów! Podsumowanie zbiórki na cmentarzach.

Kwesta Na Rzecz Hospicujm W Gdyni Swieto Wszystkich Swietych Rumia Cmentarze Zbiorka Pieniedzy 2

Znamy wyniki tegorocznej listopadowej kwesty prowadzonej na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca na cmentarzach w Gdyni, Rumi i Kosakowie.Reklama Reklama

W okresie święta Wszystkich Świętych, na cmentarzu komunalnym w Rumi, a także nekropoliach w Gdyni i Kosakowie odbyła się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Zbiórka trwała cztery dni, od 31 października do 3 listopada.

Kwesta Na Rzecz Hospicujm W Gdyni Swieto Wszystkich Swietych Rumia Cmentarze Zbiorka Pieniedzy 3 1024x498
Rugby Club Arka Rumia podczas zbiórki.

Kwesta na cmentarzu w Rumi, Gdyni i Kosakowie. Około 1000 wolontariuszy i fantastyczny wynik!

W zbiórce wzięło udział około 1000 wolontariuszy, wspieranych m.in. przez samorządowców, aktorów i piłkarzy Arki Gdynia. Środki zbierano na cmentarzu komunalnym w Rumi oraz gdyńskich cmentarzach: witomińskim, przy ul. Spokojnej, cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu oraz nekropolii w Kosakowie. Ostatecznie udało się zebrać ponad 211 tysięcy złotych!

Kwesta Na Rzecz Hospicujm W Gdyni Swieto Wszystkich Swietych Rumia Cmentarze Zbiorka Pieniedzy
Rumscy samorządowcy podczas zbiórki (fot. Ariel Sinicki)

Fundusze na zakup sprzętu medycznego, leków czy artykułów spożywczych.

Dokładna zebrana kwota to 211 647,04 złotych. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Zebrane środki pokryją m.in. koszty zakupu sprzętu medycznego, leków czy artykułów spożywczych. Tegoroczny wynik jest bardzo zbliżony do tego z 2018 roku. Wówczas, w ramach listopadowej zbiórki udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych.

Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Zobacz wideo:

na podstawie: gdynia.pl, opracowanie własneReklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *