Wysyłał 11-latce nagie zdjęcia i składał propozycje. Odpowie przed sądem

Wysyłał 11-latce nagie zdjęcia i składał propozycje. Odpowie przed sądem
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali w tym tygodniu 23-latka, który korespondował z 11-latką z Rumi i przesyłał jej swoje nagie zdjęcia. Składał także propozycje intymne. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Dzięki nim będziesz wiedział, co dzieje się w Rumi.

Kryminalni otrzymali zgłoszenie od rodziców dziewczynki w zeszły piątek (3 czerwca). Według ustaleń, dorosły mężczyzna nawiązał kontakt internetowy 11-latką z Rumi i za pomocą komunikatora internetowego wysyłał swoje nagie, intymne zdjęcia. Składał także propozycje o charakterze intymnym.

Rumscy policjanci nawiązali współpracę z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku i ustalili tożsamość oraz miejsce przebywania sprawcy. 23-latek został zatrzymany w swoim domu, na terenie innego powiatu.

(źródło: KPP Wejherowo)

Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy. Został już przesłuchany oraz usłyszał dwa zarzuty dotyczące prezentowania treści pornograficznych oraz składania za pośrednictwem sieci teleinformatycznej propozycji o charakterze seksualnym osobie poniżej lat 15. Dziś mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W Internecie zdarza się, że osoby podają się za kogoś innego niż są

Policjanci przypominają i apelują do rodziców o zwracanie uwagi, na to z kim ich dorastające dzieci się kontaktują. Najważniejsze, aby nasze pociechy wiedziały, że w takich sytuacjach trudnych mogą z rodzicami szczerze porozmawiać, że zawsze mogą liczyć na pomoc osób dorosłych i powiedzieć o wszystkich niepokojących je sytuacjach. Warto także z dziećmi rozmawiać o tym, kogo przyjmują do swoich znajomych na portalach społecznościowych. Dziecko powinno pytać rodziców o zgodę na przyjęcie do grona znajomych kogoś obcego, ponieważ w Internecie zdarza się, że osoby podają się za kogoś innego niż są, a niektórzy obcy nieznajomi mają złe intencje.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

https://tymczasemwrumi.pl/2022/06/08/dwie-kolizje-dwoch-pijanych-kierowcow-ciezki-poniedzialek-w-rumi/

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *