Z głową w gwiazdach. W Stacji Kultura rozmawiali o cudach astronomii!

Karol Wójcicki w Stacji Kultura
Reklama
Reklama

W październiku gościem Stacji Kultura w Rumi był Karol Wójcicki – popularyzator nauki, a w szczególności astronomii.Gość rumskiej biblioteki, Karol Wójcicki, to popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy oraz prezenter telewizyjny. Na co dzień dzieli się swoją wiedzą między innymi w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, programach telewizji Discovery Science i TVN Turbo oraz artykułach Gazety Wyborczej. Jest także twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przede wszystkim jednak, to pasjonat nocnego nieba. Pan Karol przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych.

Reklama
Reklama

Podczas spotkania, aby lepiej zrozumieć pasję zaproszonego gościa, zgromadzona publiczność dała zabrać się w podróż w różne zakątki świata. Widownia na chwilę wylądowała m.in. w Chile, by obejrzeć film z całkowitego zaćmienia i podziwiać zdjęcia korony słońca, Norwegii czy Islandii, by zobaczyć jak wygląda zorza polarna.

– Każdy z przybyłych na spotkanie, niezależnie od wieku, słuchał z zapartym tchem opowieści o przygotowaniach do różnych wyjazdów, fotografowaniu i nagrywaniu zjawisk astronomicznych – opowiada Anna Jackowska z rumskiej biblioteki. – To było pełne pasji spotkanie z charyzmatycznym młodym człowiekiem, przed którym niebo nie ma żadnych tajemnic! – dodaje.

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

(Opracowano na podstawie informacji prasowej. Zdjęcia: Anna Jackowska / zglowawgwiazdach.pl)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *