Z głową w gwiazdach. W Stacji Kultura rozmawiali o cudach astronomii!

Karol Wójcicki w Stacji Kultura

W październiku gościem Stacji Kultura w Rumi był Karol Wójcicki – popularyzator nauki, a w szczególności astronomii.



Gość rumskiej biblioteki, Karol Wójcicki, to popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy oraz prezenter telewizyjny. Na co dzień dzieli się swoją wiedzą między innymi w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, programach telewizji Discovery Science i TVN Turbo oraz artykułach Gazety Wyborczej. Jest także twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przede wszystkim jednak, to pasjonat nocnego nieba. Pan Karol przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych.

Podczas spotkania, aby lepiej zrozumieć pasję zaproszonego gościa, zgromadzona publiczność dała zabrać się w podróż w różne zakątki świata. Widownia na chwilę wylądowała m.in. w Chile, by obejrzeć film z całkowitego zaćmienia i podziwiać zdjęcia korony słońca, Norwegii czy Islandii, by zobaczyć jak wygląda zorza polarna.

– Każdy z przybyłych na spotkanie, niezależnie od wieku, słuchał z zapartym tchem opowieści o przygotowaniach do różnych wyjazdów, fotografowaniu i nagrywaniu zjawisk astronomicznych – opowiada Anna Jackowska z rumskiej biblioteki. – To było pełne pasji spotkanie z charyzmatycznym młodym człowiekiem, przed którym niebo nie ma żadnych tajemnic! – dodaje.

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

(Opracowano na podstawie informacji prasowej. Zdjęcia: Anna Jackowska / zglowawgwiazdach.pl)


Tymczasem w Rumi to strona tworzona dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Od 2016 roku na bieżąco reaguję na to, co dzieje się w naszym mieście. Robię to czasem na poważnie, a czasem...z przymrużeniem oka. ;) Blog wnosi do „rumskiego internetu” autentyczność i humor. Czytelnicy Tymczasem w Rumi otrzymują informacje na temat nowych rozwiązań, rozrywki i życia w rozwijającym się, największym mieście w Polsce nie będącym powiatem. To żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *