Pociąg do Niepodległości – gra terenowa na ulicach Rumi

święto niepodległosci gra miejska Rumia
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza do udziału w miejskiej grze detektywistycznej, osadzonej w konkretnym momencie historycznym – przejmowaniu Pomorza przez polskie wojsko w styczniu i lutym 1920 roku. Zadania w grze zostały umieszczone na rumskich ulicach, przede wszystkim tych, które zostały nazwane po postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przy okazji wspólnej zabawy, uczestnicy mogą zatem poznać ciekawostki związane z miastem i z historią Polski.Akcja gry rozgrywa się 9 lutego 1920 roku, kiedy to w Pucku zbliżają się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. Przy lokalnym peronie zatrzymał się wojskowy pociąg, którym podróżuje sam generał Józef Haller. Nagle… Alarm! Z peronu dobiegają wołania i komendy. Wydarzyło się coś niepokojącego! Okazało się, iż z wojskowego pociągu zniknęły tajne dokumenty Generała. Kto, kiedy i dlaczego je wykradł?

Reklama
Reklama

W grze wcielasz się w oficera Żandarmerii, czyli policji wojskowej w 11. Dywizji Piechoty, której posterunek znajduje się na dworcu w Rumi. Wyzwaniem dla graczy będzie rozwikłanie zagadki oraz złapanie szpiega, któremu udało się wniknąć w najbliższe otoczenie gen. Hallera. Podejrzane są trzy osoby. Dzięki uzyskanym wskazówkom, uczestnicy zabawy spróbują ustalić motyw sprawcy i poszlaki wskazujące na jego winę, a w końcu – dokonają aresztowania!

Jak przekonują organizatorzy, w grę „Pociąg do Niepodległości można zagrać zarówno pojedynczo, jak i grupą, wspólnie usiłując rozwikłać zagadkę. Jedynym wymaganym przedmiotem jest smartfon z zainstalowaną aplikacją Action Track oraz lokalizacją GPS.

Pociąg do Niepodległości – kryminalna gra terenowa z historią w tle. Gra będzie dostępna w dniach 12.11-16.11 w godzinach otwarcia Stacji Kultura.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *