Z rośliną na wymianę? Dlaczego nie!

wymiana roslin rumia
Projekt Rośliny Trójmiejskie otwiera punkt wymiany roślin w Rumi! (zdjęcie tytułowe: pixabay.com, Daria Shevtsova)
Reklama
Reklama

W Rumi rusza pierwszy punkt wymiany roślin! Jeśli chcielibyście odświeżyć wystrój swojego domu, oddać lub przygarnąć nowe rośliny, a może nawet utworzyć własny zielony kącik – to projekt dla Was!Żyjemy w miejskiej dżungli. Ciągły pośpiech i krzątanina, zanieczyszczone powietrze i sztuczne materiały wokół. W tym wszystkim potrzebujemy poczucia stabilności i ukojenia, a to mogą zapewnić nam one – rośliny! Rośliny mają zbawienny wpływ na nasze życie – oczyszczają powietrze, koją nerwy i uspokajają, sprawiają, że czujemy się lepiej. Uczą nas cierpliwości i miłości. Za okazaną im troskę odwdzięczają się
nowymi liśćmi i pąkami.

Reklama
Reklama

Rośliny Trójmiejskie to projekt społeczny. Chcemy stworzyć sieć punktów wymiany roślin na terenie Trójmiasta i okolic. Do wyznaczonych miejsc będzie można przynieść i oddać roślinę, a także wymienić ją na inną dostępną w danym punkcie. Naszym celem jest integracja lokalnej społeczności i zachęcenie ludzi do tworzenia zielonych dżungli we własnych domach. Chcemy również szerzyć ideę zero waste i pokazać, że nie ma potrzeby kupowania nowych roślin czy pozbywania się starych. Można je wymienić na inne lub po prostu oddać.

Gdzie te punkty i jak działają?

W trójmiejskich lokalach powstaną specjalnie oznaczone miejsca, w których będą czekały rośliny do wymiany. Każdy może przynieść swoją szczepkę, sadzonkę lub roślinę i je wymienić.

Pierwszy punkt wymiany roślin w Rumi!

W sobotę (10 sierpnia), o godz. 12:00 otwieramy nasz punkt wymiany roślin w Rumi, w Cafe Kwadrat! Strona wydarzenia dostępna jest pod linkiem: https://www.facebook.com/events/731244147333585/

Zasady wymiany

• W wymianie może wziąć udział każdy miłośnik roślin!
• Oko za oko, ząb za ząb, roślina za roślinę!
• Roślinę przynieś w doniczce produkcyjnej lub słoiku!
• Dołącz informację o nazwie i warunkach uprawy. Następny właściciel będzie wdzięczny!
• Przynieś roślinę zdrową, aby nie zarazić innych!
• Przed dokonaniem wymiany poinformuj obsługę lokalu!
• Rośliny do wymiany zostaw tylko w specjalnie oznaczonych punktach.

Jak dołączyć do Roślin Trójmiejskich?

Chętne lokale (kawiarnie, restauracje, puby, kina, galerie, otwarte pracownie, biblioteki, studia tatuażu – i każdy, kto kocha rośliny) proszone są o udostępnienie niewielkiej przestrzeni – stolika, parapetu, komody. Lokale otrzymują przygotowany znak Roślin Trójmiejskich do oznaczenia punktu wymiany oraz kilka roślin na start. Więcej informacji pod adresem e-mail: rosliny.trojmiejskie@gmail.com i na fanpage’u: www.facebook.com/rosliny.trojmiejskie.

źródło: informacja prasowa


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *