Zahartowany rumianin znów triumfuje

Piotr Biankowski z Rumi został pierwszym w historii zwycięzcą wyścigu głównego zawodów Underground Swim (1 km).  Debiutujące w Polsce ekstremalne zawody pływackie pod ziemią zostały rozegrane w minioną niedzielę (16 grudnia), na Dolnym Śląsku.

W podziemnym kompleksie Włodarza (części projektu Riese i jednej z niedoszłych kwater głównych Adolfa Hitlera) znajdują się zalane korytarze, w których woda ma tam temperaturę około 6°C. W okół panuje mocno ograniczone oświetlenie, a miejscami jest bardzo wąsko.

Mimo trudnych warunków, na starcie stawiło się ponad 80 pływaków. Zawodnicy zmagali się na 3 dystansach: 100, 500 i 1000 metrów.  Rumianin zajął pierwsze miejsce w starcie głównym.

Pan Piotr, choć jest byłym graczem Arki Gdynia Rugby, a także czynnym triathlonistą, to właśnie w lodowym pływaniu (“winter swimming”) klasyfikowany jest jako światowa elita. Mimo krótkiego stażu treningowego, sportowiec ma w swoim dorobku m.in. rekord Polski w pływaniu w lodowatej wodzie, który pobił podczas Lodowej Mili. Wielokrotnie startował również w Mistrzostwach i Pucharze Świata, najczęściej zajmując miejsca na podium.

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.