Tysiące lampek rozświetlą klasyka

Tysiące lampek rozświetlą klasyka
Reklama
Reklama

Bożonarodzeniowa, święcąca ciężarówka Chrisa Marshalla przed laty zrobiła w Stanach Zjednoczonych ogromne wrażenie i do dziś powstają jej kolejne wydania. Czy Panu Adamowi z Rumi uda się przenieść tę tradycję na rodzimy grunt i pobić rekord ustanowiony przez oryginał?

W 2009 roku sprzedawca ciężarówek z okolic Dallas i Iowa (Texas, USA)  postanowił odnowić swój stary pick-up w sposób, który przyciągnęłaby uwagę innych mieszkańców. Wszystko, czego Marshall potrzebował, by stworzyć swój błyskotliwy cud na kołach, to stary generator, świąteczne światełka i dużo klejącej taśmy. Chwila inspiracji stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji w regionie, czyli „The Christmas Truck„.

Rumianin, Adam Januszewski, jest właścicielem zabytkowego Polskiego Fiata 125P i jednym z organizatorów charytatywnego rajdu „W drodze po szpik”.  Rajd ma charakter edukacyjno-informacyjny, a jego celem jest przede wszystkim zachęcanie do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku.
W przerwie pomiędzy kolejnymi edycjami szlachetnego wydarzenia, kierowca postanowił wykorzystać swojego klasyka motoryzacji do przeniesienia ciekawego pomysłu „zza oceanu” na własne, dobrze znajome podwórko.

fot. Rumia.eu

Do realizacji projektu w Rumi potrzebnych jest ponad 3000 lampek, czyli 30 sztuk łańcuchów po sto lampek każdy. Niezbędna jest Wasza pomoc! Jeśli chcecie dołączyć Wasze światełko, przyjdźcie ze swoim kompletem lampek do Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Mickiewicza 19, w najbliższy piątek (21.12). Wydarzenie odbędzie się od 11.00 do 15.00.

Aktualizacja: Rekord pobity! Relacja w TVN Turbo!

24 grudnia w programie “Raport TVN Turbo” pojawi się relacja z bicia świątecznego rekordu świata w wykonaniu Rumskiego Fiata 125p. Początek o godzinie 18:00. Ozdobiony pojazd można obejrzeć na żywo przy Miejskim Domu Kultury (ul. Mickiewicza 19), do 27 grudnia.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *