Zbiórki krwi w Rumi (2021 r.). Ile zebrano?

Zbiórki krwi w Rumi (2021 r.). Ile zebrano?
Reklama
Reklama

Za nami kolejne akcje honorowego krwiodawstwa w Rumi! Ile udało się zebrać krwi w 2021 roku? Ilu było krwiodawców? Kiedy odbyły się zbiórki? Sprawdźmy!

UWAGA! Informację na temat zbiórek krwi w 2022 roku znajdziesz we wpisie: Zbiórka krwi w Rumi. Kiedy i gdzie się odbędzie? (2022 r.) [kliknij, żeby przejść]

Reklama
Reklama

Zbiórki krwi w Rumi w 2021 roku

W 2021 roku w Rumi odbyły się cztery zbiórki krwi:

  • 31 stycznia,
  • 15 maja,
  • 24 lipca
  • i 9 października.

Łącznie zebrano 151,2 litra krwi! To o 30 litrów więcej, niż podczas wszystkich miejskich akcji w 2020 r..

Zbiórki krwi w Rumi w 2021 r. odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi (MOSIR), pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego. Pandemia koronawirusa wymusiła szczególne środki ostrożności, dlatego na zbiórki obowiązywały telefoniczne zapisy. Na miejscu personel medyczny mierzył potencjalnym dawcom temperaturę oraz prosił o wypełnienie dodatkowego formularza. Uczestnicy akcji byli także zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Wszyscy dawcy otrzymali w podziękowaniu standardowe zestawy podarunkowe od RCKiK oraz miejski kubek.

Szczegóły na temat każdej ze zbiórek znajdziecie poniżej.

Pierwsza zbiórka krwi w Rumi (31 stycznia 2021 r.)

W niedzielę (31 stycznia) odbyła się pierwsza w 2021 roku akcja honorowego krwiodawstwa w Rumi. Zbiórka krwi połączona była z 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (kliknij, aby zobaczyć więcej informacji na ten temat). Pomimo utrudnień związanych z pandemią, zgłosiło się 139 chętnych, z czego krew oddało 114 osób. Dla 25 z nich był to „pierwszy raz”. 🙂 Łącznie zebrano ponad 51 litrów krwi! To bardzo dobry wynik! 🙂

Druga zbiórka krwi w Rumi (15 maja 2021 r.)

Druga spośród czterech zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi odbyła się 15 maja. Tego dnia udało się zebrać dokładnie 34 650 ml życiodajnego płynu, który zasilił zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Spośród 109 chętnych 77 osobom udało się honorowo oddać krew, z czego dla 25 było to nowe doświadczenie.

Trzecia zbiórka krwi w Rumi (24 lipca 2021 r.)

Za trzecim razem na społeczny apel odpowiedziało 127 potencjalnych dawców, z czego 81 mogło się podzielić życiodajnym płynem. W ten sposób udało się zebrać 36 450 mililitrów krwi. Akcja odbyła się 24 lipca (sobota).

Czwarta zbiórka krwi w Rumi (9 października 2021 r.)

Ostatnia spośród zaplanowanych na 2021 rok miejskich zbiórek krwi odbyła się 9 października (sobota). Na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji MOSiR Rumia czekały mobilne punkty poboru – tzw. krwiobusy. Tego dnia na miejscu stawił się 82 osoby, z czego 64 udało się oddać krew. 16 z nich zrobiło to pierwszy raz (gratulacje!). Łącznie podczas zbiórki pobrano 28 800 mililitrów krwi.

Kiedy odbędzie się kolejna zbiórka krwi w Rumi?

Kolejna akcja oddawania krwi w Rumi została zaplanowana na styczeń 2022 roku i (ponownie) odbędzie się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(we wpisie wykorzystałem materiały Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *