Zbiórka krwi w Rumi w 2024 roku. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Zbiórka krwi w Rumi w 2024 roku. Kiedy i gdzie się odbędzie?
Reklama
Reklama

Znamy szczegóły na temat akcji krwiodawstwa w Rumi w 2024 roku. Sprawdź gdzie można oddać krew w Rumi!

Najbliższa zbiórka krwi w Rumi odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia,w godzinach 9:00-14:00. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 (ul. Stoczniowców 6).

Reklama
Reklama

Potencjalni dawcy muszą dokonać telefonicznej rejestracji. Rejestracja odbywa się pod numerem: 58 679 66 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Dzięki telefonicznym zapisom i umawianiu potencjalnych dawców na konkretną godzinę cały proces związany z poborem krwi przebiega niezwykle sprawnie.

Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 60 lat, które na ogół czują się dobrze, ważą co najmniej 50 kilogramów i nie wystąpiły u nich czynniki powodujące tymczasową lub stałą dyskwalifikację.

Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i wypić co najmniej litr wody. Potencjalny krwiodawca musi okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.

Finał WOŚP w Rumi w 2024 roku

Pierwsza rumska zbiórka krwi w 2024 roku będzie towarzyszyć finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i związanym z nim wydarzeniom. W tym roku finał WOŚP w Rumi odbywa się na hali MOSiR Rumia. Szczegóły znejdziesz w osobnym wpisie.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów UM Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *