Charytatywna kolacja dla mieszkanki Rumi

Kobieta na szpitalnym łózku, podłączona do aparatury.
Reklama
Reklama

Czytelniczka bloga, Pani Karolina, poprosiła mnie o udostępnienie informacji o prowadzonej zbiórce środków na terapię i rehabilitację dla swojej mamy, Anny Kowalskiej z Rumi. Kobietę i jej rodzinę czeka bardzo kosztowna i długa walka o życie po wypadku.

(Wpis zostało opublikowany 7 sierpnia 2022 roku i zaktualizowany 8 września 2022 roku)

Reklama
Reklama

W sobotę 23 lipca mężczyzna prowadzący auto zasłabł za kierownicą i uderzył stroną pasażera w stojący przy drodze dom. Po tym wypadku Pani Ania ma złamany kręgosłup w dwóch miejscach, złamaną panewkę stawu biodrowego, wieloodłamowe złamanie głowy kości ramiennej, która wymaga skomplikowanej operacji oraz złamany w dwóch miejscach mostek. W trakcie operacji lekarze musieli przeprowadzić resekcję większości jelita cienkiego, konsekwencją czego jest odżywianie pozajelitowe.

„Niestety to nie koniec dramatu..Dwa dni po wypadku Ania przeszła udar czego skutkiem jest 4 kończynowe porażenie…Nigdy nie pogodzimy się w wyrokiem, jest jeszcze szansa, aby samodzielnia usiadła, stanęła na nogach. Wystarczającym dramatem jest perspektywa dożywotniego żywienia pozajelitowego… Już nigdy nie poczuje w ustach smaku niedzielnego obiadu czy też ciasta na urodzinach ukochanej wnuczki!”

Pani Ania wymaga specjalistycznej opieki, dożywotniego żywienia pozajelitowego, pilnej rehabilitacji i pomocy psychologicznej. W Internecie prowadzona jest zbiórka środków na trapię i rehabilitację Pani Anny. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/vn9vaz.

Aktualizacja, 08.09.2022 r.:

11 października w „Ristorante Con Giardino” w Gdańsku odbędzie się charytatywna kolacja degustacyjna, której celem jest pomoc Annie Kowalskiej.

Wydarzenie zaplanowano na około 100 osób, z inicjatywy Kucharze Pomagają. Jej twórcą jest Tomasz Jakubiak, znany polski kucharz, autor książek kulinarnych, wizjoner, juror Polskiej edycji programu MasterChef Junior, dziennikarz kulinarny, gospodarz popularnych programów telewizyjnych. Wraz z nim gotować będzie 12 wyśmienitych kucharzy i cukierników, którzy stworzą menu 6 wyjątkowych i nietuzinkowych dań, połączonych ze specjalnie wyselekcjonowanymi winami. Czas umili klimatyczna oprawa muzyczna.

Dzięki Waszej pomocy zorganizujemy to wspaniałe wydarzenie i zrobimy wszystko by zebrać jak największą kwotę na powrót Ani do samodzielności – zapewniają organizatorzy.

Kolacja charytatywna: Kucharze Pomogają Ani. 11.10.2022, godz. 18.00. Cena: 250 zł / osobę. Rezerwacje pod numerem: 883 999 878.

Problemy mieszkańców Rumi

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *