Zderzenie Forda z rowerem w Rumi

Zderzenie Forda z rowerem w Rumi
Reklama
Reklama

W piątek (7 czerwca) na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Krzywej w Rumi doszło do kolizji drogowej z udziałem Forda i rowerzysty.

Szczegóły zdarzenia ustalili policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

Do zdarzenia doszło około godziny 9:30. Rowerzysta poruszał się drogą pieszo-rowerową wzdłuż ulicy Starowiejskiej, w kierunku ulicy Dąbrowskiego. Kobieta kierująca Fordem Focusem podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z ulicy Starowiejskiej w ulicę Krzywą, nie ustąpiła mu pierwszeństwa przejazdu.

Na szczęście rowerzysta nie doznał poważnych obrażeń.

Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja apeluje do rowerzystów o:

  • Jazdę w kasku ochronnym. Chociaż kask nie jest obowiązkowy, to znacznie chroni nas w razie upadku z roweru lub innego zdarzenia drogowego.
  • Korzystanie z dróg dla rowerów i ścieżek rowerowych.
  • Używanie dodatkowych elementów odblaskowych, tak aby być jeszcze lepiej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *