Zebrali prawie 250 książek, by pomóc pacjentom

Zebrali prawie 250 książek, by pomóc pacjentom
Reklama
Reklama

Dzięki szlachetnej akcji, przeprowadzonej przez uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi, do pacjentów szpitali i hospicjów na terenie Pomorza trafi prawie 250 książek!Akcja „Wielka Zbiórka Książek”, organizowana przez Szkołę Podstawową nr 10 w Rumi, zakończyła się 23 maja. Jej celem było pozyskanie jak największej ilości książek, które później zostaną przekazane dla pacjentów szpitali i hospicjów. Udało się zebrać dokładnie 247 pozycji!

Reklama
Reklama

– Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom (uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom) za odpowiedź na naszą prośbę. Pozyskaliśmy 66 książek dla dorosłych oraz 181 [tytułów] dla dzieci i młodzieży – poinformowała szkoła na swojej stronie internetowej.

Być może to właśnie te książki wzbogacą Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Gdańsku oraz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. Dzięki akcji rumskiej szkoły, mali i duzi pacjenci będą mogli zająć się czytaniem i choć na chwilę zapomną o chorobie. Ogólnopolska akcja zakończyła się 26 maja.

Uczniowie starszych klas spakowali literaturę w 6 kartonów, następnie zakleili je oraz opisali. Kartony zostały przewiezione do jednego z punktów zbiórki (w Rumi). Wykaz adresów punktów przyjmujących zebrane książki można znaleźć na www.zaczytani.org.pl. Tam znajdziecie również szczegółowe informacje o tej akcji.

źródło: SP nr 10 w Rumi, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *