„Zieleń na mur-beton”. Czego dotyczy akcja i jak dołączyć?

„Zieleń na mur-beton”. Czego dotyczy akcja i jak dołączyć?
Reklama
Reklama

Urząd Miasta Rumi rusza z akcją „Zieleń na mur-beton”. Magistrat planuje zasadzić drzewa i krzewy na terenie całej Rumi, między innymi przy najbardziej ruchliwych ciągach komunikacyjnych. W swoje działania włącza lokalnych przedsiębiorców oraz darczyńców.

(zdjęcie tytułowe: UM Rumia)

W ten sposób przeciwdziałamy zmianom klimatu i poprawiamy jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy – rośliny doskonale filtrują powietrze z pyłów. Każde drzewo i krzew to również dodatkowy cień. Akcja stanowi też odpowiedź na rosnące oczekiwania nas wszystkich względem najbliższego otoczenia – „więcej zieleni, mniej betonu” –

Jak dołączyć do akcji „Zieleń na mur-beton” w Rumi?

Wystarczy przekazać dowolną kwotę na zakup drzew i krzewów, usługę ich posadzenia lub przygotowanie terenu zielonego. W zamian sponsor zostanie wymieniony w informacjach prasowych urzędu i podczas konferencji prasowej. Przy zasadzonych drzewach bądź krzewach zostaną umieszczone jego logotypy.

Udział mieszkańców w akcji

Część krzewów i drzew może zostać posadzona przez okolicznych mieszkańców, oczywiście pod okiem fachowców. Organizacja takiego przedsięwzięcia będzie po stronie urzędu miasta.

Zainteresowani udziałem w akcji mogą się kontaktować pod numerem telefonu: 58 679 66 01 oraz adresem e-mail: zielen@um.rumia.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *