Wiadomości

“Zieleń na mur-beton”. Czego dotyczy akcja i jak dołączyć?

“Zieleń na mur-beton”. Czego dotyczy akcja i jak dołączyć?
Reklama Reklama

Urząd Miasta Rumi rusza z akcją „Zieleń na mur-beton”. Magistrat planuje zasadzić drzewa i krzewy na terenie całej Rumi, między innymi przy najbardziej ruchliwych ciągach komunikacyjnych. W swoje działania włącza lokalnych przedsiębiorców oraz darczyńców.

(zdjęcie tytułowe: UM Rumia)

W ten sposób przeciwdziałamy zmianom klimatu i poprawiamy jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy – rośliny doskonale filtrują powietrze z pyłów. Każde drzewo i krzew to również dodatkowy cień. Akcja stanowi też odpowiedź na rosnące oczekiwania nas wszystkich względem najbliższego otoczenia – „więcej zieleni, mniej betonu” –

Jak dołączyć do akcji “Zieleń na mur-beton” w Rumi?

Wystarczy przekazać dowolną kwotę na zakup drzew i krzewów, usługę ich posadzenia lub przygotowanie terenu zielonego. W zamian sponsor zostanie wymieniony w informacjach prasowych urzędu i podczas konferencji prasowej. Przy zasadzonych drzewach bądź krzewach zostaną umieszczone jego logotypy.

Udział mieszkańców w akcji

Część krzewów i drzew może zostać posadzona przez okolicznych mieszkańców, oczywiście pod okiem fachowców. Organizacja takiego przedsięwzięcia będzie po stronie urzędu miasta.

Zainteresowani udziałem w akcji mogą się kontaktować pod numerem telefonu: 58 679 66 01 oraz adresem e-mail: zielen@um.rumia.pl

Reklama Reklama

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

45 − 39 =