Co buduje się przy ul. Starowiejskiej i stadionie w Rumi?

Co buduje się przy ul. Starowiejskiej i stadionie w Rumi?
Reklama
Reklama

Pan Adrian, jeden z czytelników bloga, za pośrednictwem fanpage’u Tymczasem w Rumi zapytał o inwestycję realizowaną przy ul. Starowiejskiej w Rumi, niedaleko stadionu miejskiego. Według informacji udostępnionych przez MOSiR Rumia, powstaje tam nowe boisko.

(zdjęcie tytułowe: MOSiR Rumia)

Pomiędzy Stadionem Miejskim, Zagórską Strugą i ul. Starowiejską trwają prace ziemne przy budowie nowego boiska MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obiekt będzie miał naturalną, trawiastą murawę i zostanie przeznaczony do gier zespołowych.

„Trzymamy kciuki, by inwestycja szybko dobiegła końca i cieszyła mieszkańców naszego miasta” – komentuje MOSiR Rumia na swoim profilu na Facebooku.

Aktualnie na miejscu odbywają się roboty związane z wykopaniem korzeni, kamieni i fundamentów oraz przygotowaniem terenu do ostatecznego wyrównywania.

Budowa nowego boiska MOSiR Rumia przy ul. Starowiejskiej (fot. MOSiR)

Jak na informacje o nowym boisku zareagowali mieszkańcy?

Pierwsze reakcje, jak to w rumskim internecie, są dość mieszane (co nie zaskakuje):

„A jednak! 😲 Plany o tym boisku było słychać już ok. 25 lat temu i w końcu się udało. Brawo 😉

Mateusz

„Ciekawe czy powstaną kiedyś nowe boiska ogólnodostępne dla każdego mieszkańca, bo jak na bocznym był piasek, to każdy mógł sobie przyjść w weekend poklepać piłką i ile chciał. Jak pokazała się trawa, to od razu zamknięte 🙂 Nie każdy lubi grać na sztucznej nawierzchni czy orlikach, które co raz bardziej upchane i zaniedbane…”

Robert

„Z jednej strony się cieszę że się coś robi. Ale z drugiej strony, rozumiem niektórych moich przedmówców. Szczerze mówiąc, myślałem że powstanie tam jakieś bistro z miejscem do wypoczynku, odcięte od ulicy Starowiejskiej jakimś gęstym żywopłotem. Zwróćmy też uwagę, że potem nikt nie dba o takie obiekty. Plac zabaw Nivea zniszczony, boisko na Różanej zaniedbane. Może warto by było pomyśleć o jednej osobie konserwatorze który by dbał o te nasze przybytki…”

Janek

Trzeba oczywiście wziąć poprawkę, że to tylko część wypowiedzi. A jak Ty oceniasz plan na zagospodarowanie tego miejsca? Daj znać w komentarzu!

Boisko przy ul. Świętopełka w Rumi

Jak mogliście przeczytać w jednym z poprzednich wpisów na blogu, remont przejdzie również inny kompleks boisk MOSiRu, znajdujący się przy ul. Świętopełka 24 w Rumi. Więcej informacji: Największy (?) orlik w Rumi przejdzie wkrótce remont.

Co buduje się w Rumi?

  • Co buduje się w Rumi? Inwestycje, remonty, przebudowy [Marzec 2022]

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Kliknij, aby przejść do kategorii Inwestycje w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *