Złodziej rowerów z Rumi zatrzymany!

Złodziej rowerów z Rumi zatrzymany!
Reklama
Reklama

Policjanci kryminalni z Rumi odzyskali 13 skradzionych rowerów i zatrzymali sprawcę kradzieży.W poniedziałek (20 lipca) kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. 38 -latek w trakcie zatrzymania poruszał się skradzionym rowerem. Posiadał przy sobie sprzęt do przecinania linek i zabezpieczeń dla jednośladów.

Reklama
Reklama
Policja zatrzymała 38-letniego mieszkańca Rumi odpowiedzialnego za kradzieże rowerów. (fot. KPP Wejherowo)

Dzięki zatrzymaniu mieszkańca Rumi, mundurowi odzyskali 13 skradzionych rowerów. Jak się okazało, mężczyzna po każdej dokonanej kradzieży sprzedawał je w lombardach w Gdyni. Działał w ten sposób od maja tego roku.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rowerów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Odzyskane rowery wkrótce zostaną zwrócone właścicielom.

Rowery odzyskane po zatrzymaniu złodzieja rowerów w Rumi (fot. KPP Wejherowo)

Jak zabezpieczyć się przed złodziejami rowerów?

Policjanci w swoim komunikacie apelują, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwile do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy.

Nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży. Pamiętajmy aby blokadę zakładać na ramę (nigdy na koło), ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu – instruują funkcjonariusze.

Policjanci radzą:

  • postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież,
  • dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower,
  • stosujmy blokady rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Blokada powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK” –blokada w kształcie literki U,
  • zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy – złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał ,
  • miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często zdarza się, że bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się i złodziej.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *