Oszuści znaleźli kolejny sposób. 84-latka okradziona.

oszusci rumia reda wejherowo starsze osoby dziadek babcia policja metoda na pielegniarke
Reklama
Reklama

Policjanci po raz kolejny ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów. W poniedziałek w ten sposób okradziono 84- latkę mieszkankę Wejherowa. Tym razem złodzieje podszyli się pod pielęgniarkę z lokalnej przychodni.W poniedziałek (20 lipca) do mieszkania 84- letniej mieszkanki Wejherowa przyszła kobieta podając się za pielęgniarkę z przychodni lekarskiej. Poinformowała, że w związku z chorobą, seniorce należą się pieniądze i paczki.

Reklama
Reklama

W trakcie rozmowy „fałszywa pielęgniarka” ustaliła, gdzie w mieszkaniu seniorki znajduje się gotówka. Następnie namówiła kobietę do opuszczenia domu i udania się po paczki z Niemiec, które rozdawane są w pobliskiej parafii. Po opuszczeniu mieszkania, oszustka nakazała kobiecie oczekiwać przed blokiem, a sama odeszła. W tym czasie do mieszkania 84-latki prawdopodobnie weszła kolejna osoba, która dokonała kradzieży ponad 12 tysięcy złotych schowanych w woreczku oraz w portfelu.

Policja: „Apelujemy o czujność i rozwagę”

Wejherowscy policjanci w swoim najnowszym komunikacie po raz kolejny przestrzegają przed oszustami podającymi się za fałszywych pracowników wszelkich instytucji.

W trosce o bezpieczeństwo zwłaszcza osób starszych apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Pod żadnym pozorem nie zapraszamy do domu obcych osób i nie zostawiamy ich w żadnym pomieszczeniu naszego mieszkania bez czujnej obserwacji i nadzoru – instruują policjanci.

Każdy kto zetknie się z opisanym wyżej sposobem działania przestępców powinien powiadomić o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer 112.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *