Złodzieje w rumskiej galerii

Złodzieje perfum w Rumi
Reklama
Reklama

W poniedziałek wieczorem, podczas patrolu w rejonie centrum handlowego w Rumi, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn wybiegających ze sklepu drogeryjnego, a za nimi biegnącego mężczyznę, który krzyczał „złodzieje!”. W ten sposób zaalarmował policjantów, którzy włączyli się w pościg i po kilkuset metrach zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazało się, że 17 i 18-latek ukradli z drogerii markowe perfumy o wartości prawie 3500 zł. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież mienia grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

12 lutego (w poniedziałek) wieczorem policjanci podczas patrolowania rejonu służbowego w Rumi przy centrum handlowym zauważyli, że ze sklepu wybiegło dwóch mężczyzn, a tuż za nimi biegł trzeci mężczyzna i krzyczał „złodzieje”. W ten sposób zaalarmował patrolujących policjantów, którzy nie zwlekając ani chwili ruszyli za mężczyznami w pościg i po kilkuset metrach ich zatrzymali. Po chwili dobiegł także trzeci mężczyzna, który także za nimi biegł. Okazało się, że jest on funkcjonariuszem Krajowej Administracji Skarbowej w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz widział jak dwaj sprawcy z perfumami w rękach, wybiegli z drogerii i nie reagowali na wezwania do zwrotu ukradzionych przedmiotów.

Reklama
Reklama

W momencie zatrzymania policjanci ujawnili porzucone podczas ucieczki przez złodziei perfumy o wartości około 3500 zł. Skradzione przedmioty zostały przekazane do sklepu, a mężczyźni zostali doprowadzeni do komisariatu policji w Rumi.

Obaj zatrzymani to 17 i 18-letni mieszkańcy Rumi. W chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty nie tylko tej jednej kradzieży, ale niewykluczone, że także innych, które popełnili wcześniej w tej samej drogerii.

Policjanci przypominają, że osoba która ukończyła już 17 lat, w świetle obowiązujących przepisów, odpowiada przed sądem jak osoba dorosła. 

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *