Zmiany w ruchu na DK nr 6 w Rumi [AKTUALIZACJA]

Zmiany w ruchu na DK nr 6 w Rumi [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama

Aktualizacja – 21.05.2021:

Droga krajowa nr 6 na wysokości realizowanego węzła Janowo jest już dostępna na obu pasach w dwóch kierunkach.

Reklama
Reklama

To co, wszyscy mieszkańcy Rumi na 3-2-1: UFFFFF.

Aktualizacja – 13.05.2021:

Urząd miasta poinformował w komunikacie o zmianie w organizacji ruchu na ul. Sobieskiego i Żeglarzy w Rumi.

Od 15 do 21 maja nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Sobieskiego, która będzie polegać na udostępnieniu dwóch pasów ruchu w kierunku Gdyni oraz zamknięciu jednego pasa w kierunku Wejherowa. Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie.

Od 17 maja zamknięty zostanie wlot w ul. Żeglarzy od ul. Stoczniowców. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji przylegających do ul. Żeglarzy. Utrudnienia są związane z przystąpieniem do kolejnego etapu budowy ul. Żeglarzy i potrwają około dwóch tygodni.

Wygląda na to, że to już „ostatnia prosta” i w przyszły piątek skończą się wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 6 związane z budową węzła Janowo. Informację potwierdził w komentarzach na fanpage’u Tymczasem w Rumi wiceburmistrz Rumi, Ariel Sinicki.

Aktualizacja – 26.04.2021:

Uwaga! Jak poinformował Urząd Miasta Rumi, w poniedziałek (26 kwietnia) około godziny 13:00, na wysokości budowanego węzła integracyjnego w Rumi Janowie, otwarte zostaną wszystkie pasy drogi krajowej numer 6.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Utrudnienia w ruchu, związane z pracami wykończeniowymi oraz odbiorami technicznymi drogi, powrócą 4 maja i potrwają mniej więcej 2 tygodnie. Jak tłumaczą urzędnicy, jest to związane ze złymi warunkami pogodowymi, które wystąpiły w marcu i kwietniu.

Aktualizacja – 19.02.2021:

„Od poniedziałku (22 lutego) na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach.Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu spowodowane jest przystąpieniem wykonawcy do kolejnego etapu robót związanych z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie.

Tymczasowa organizacja ruchu na DK nr 6 w Rumi (źródło: UM Rumi)

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca kwietnia i pozwoli na skrócenie o blisko miesiąc jednego z najtrudniejszych etapów tej inwestycji, czyli zwężenia drogi krajowej nr 6. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W razie pytań lub wystąpienia nieprzewidzianych trudności prosimy o kontakt z Wydziałem Inżynierii Miejskiej pod numerem telefonu 58 679 65 43.”

(komunikat Urzędu Miasta Rumi)

Aktualizacja – 5.02.2021:

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu został przesunięty z 8 na 13 lutego. W przypadku dalszych niesprzyjających warunków pogodowych termin ponownie może ulec zmianie.

Aktualizacja – 29.01.2021:

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu został przesunięty na 8 lutego. W przypadku dalszych niesprzyjających warunków pogodowych termin ponownie może ulec zmianie.

W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie od poniedziałku (1 lutego) zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6 (ul. Sobieskiego).

Zmiana w organizacji ruchu – DK nr 6 w Rumi (ul. Sobieskiego)

Od 1 lutego do 30 kwietnia na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach.Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu spowodowane jest przystąpieniem wykonawcy do dalszych prac związanych z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *