Zmodernizowany Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty!

Zmodernizowany Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty!
fot. Urząd Miasta Rumi
Reklama
Reklama

Choć w porze i terminie wyjątkowo niekorzystnej dla szarych, pracujących mieszkańców (😏), oficjalne otwarcie wyremontowanego stadionu miejskiego w Rumi za nami! W piątek (13 września) odbyło się zapalenie olimpijskiego znicza, symboliczne przecięcie wstęgi oraz sztafeta olimpijska. W otwarciu uczestniczyli m.in. uczniowie z lokalnych szkół, sportowcy oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu.Stadion Miejski w Rumi w pierwotnej postaci oddano do użytku w 1964 roku. Od początku istnienia obiektu w jego obrębie ulokowana była żwirowa bieżnia, która wraz z upływem czasu przestała spełniać swoją funkcję. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilkadziesiąt lat.

Reklama
Reklama

To jednak już przeszłość. W sierpniu tego roku udało się zakończyć kosztującą ponad 5 milionów złotych inwestycję, dzięki której powstał m.in. rozbieg do skoku w dal, oświetlenie, kanalizacja burzowa i przede wszystkim nowa bieżnia tartanowa. Więcej o remoncie możecie przeczytać w archiwalnych wpisach na blogu, pod tagiem „stadion miejski” (kliknij tutaj).

stadion miejski rumia bieganie remont
Wyremontowana bieżnia została udostępniona do użytku dla mieszkańców 5 sierpnia. fot. MOSiR Rumia

Cieszę się niezmiernie, że ta nowoczesna bieżnia w końcu powstała. Niech służy klubom sportowym i wszystkim mieszkańcom, każdego dnia, do późnych godzin wieczornych. Wszyscy mogą przyjść i korzystać z tego obiektu, do czego gorąco zachęcam i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia modernizacji stadionu – podkreślił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

W piątek na stadionie rozbrzmiał hymn narodowy, po czym zapalony został znicz olimpijski. Ponadto, w nawiązaniu do 65. urodzin miasta, wypuszczonych zostało 65 gołębi. Goście mogli także podziwiać sportowe zmagania, które odbywały się w ramach XXIII Sztafety Olimpijskiej o Puchar Dyrektora MOSiR-u, oraz uczestniczyć w symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu zmodernizowanego obiektu.

W ceremonii otwarcia wyremontowanego Stadionu Miejskiego w Rumi wzięła udział Angelika Cichocka – wielokrotna medalistka i reprezentantka Polski w lekkoatletyce. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Chyba nic nie kształtuje charakteru tak jak sport, bo sportowcem nie jest się tylko podczas treningów i zawodów, kiedy trwa kariera, ale ten zapał i energia towarzyszy nam przez całe życie. Bardzo dziękuję za zaproszenie i życzę, by wielu olimpijczyków „urodziło się” na tym stadionie – powiedziała Angelika Cichocka, wielokrotna medalistka i reprezentantka Polski w lekkoatletyce. – Chciałam też podkreślić, że trzeba mieć odwagę, by organizować otwarcie obiektu w piątek trzynastego. Właśnie dlatego jesteście skazani na sukces – podsumowała.

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi, MOSiR Rumia, materiały własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *