Znamy najlepszych sportowców i trenera w Rumi!

Znamy najlepszych sportowców i trenera w Rumi!
Reklama
Reklama

Za nami rumska Gala Sportu połączona z rozstrzygnięciem Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku. Nagrody zostały wręczone w siedmiu kategoriach. Z powodu pandemii wydarzenie odbyło się w kameralnym gronie, nie zabrakło jednak wzruszeń i emocji.  

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku ma 27-letnią tradycję, natomiast Gala Sportu odbyła się już 12 razy. Od 16 lat wyboru dokonuje kapituła powołana przez burmistrza Rumi. Wydarzeniu zawsze towarzyszy program artystyczny, a nagrody i wyróżnienia wręczane są w uroczystej atmosferze.

Reklama
Reklama

Tegoroczna kapituła konkursowa obradowała 5 marca. Przyznano 18 wyróżnień w kategorii „Najlepiej zapowiadający się sportowiec młodego pokolenia”. Za „Sportowe wydarzenie roku 2020” uznano Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w 10 Tańcach. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 400 najlepszych par z całego kraju, które rywalizowały o medal mistrzostw Polski. Imprezę prowadziła Iwona Pavlović. Imprezy taneczne organizowane przez TKS Creative Dance są znane w całym kraju i odbywają się nieprzerwanie od 2013 roku.

Najlepsza młodzieżowa drużyna roku 2020

Wyróżnienie specjalne „Najlepsza młodzieżowa drużyna roku 2020” otrzymały Mini żaki Rugby Club Arka Rumia. Drużyna nie przegrała żadnego turnieju z cyklu RTDiM. Są zwycięzcami turniejów ogólnopolskich Rugby Amber Cup U-11 w Gdańsku oraz XIII Memoriału im. Mirosława Wojtani w Łodzi.

Najlepsza seniorska drużyna roku 2020

Jako „Najlepszą seniorską drużynę roku 2020” wyróżniono Kamix ATS MT Rumia. Męska drużyna tenisa stołowego reprezentuje ATS MT i Rumię w pierwszej lidze tenisa stołowego (grupa północna). Na zakończenie rozgrywek sezonu 2019/2020 uplasowała się na drugiej pozycji, co dało zawodnikom prawo gry w barażach o superligę tenisa stołowego w Polsce.

Sportowa promocja miasta Rumi roku 2020

Wyróżnienie specjalne „Sportowa promocja miasta Rumi roku 2020” otrzymał Piotr Biankowski – sportowiec ekstremalny, który trenował pływanie i rugby. Aktualnie z powodzeniem uprawia triathlon oraz swimrun. Jednak jego prawdziwą pasją jest lodowe pływanie, czyli winter swimming. W tej dyscyplinie sportu jest niewątpliwym mistrzem, przełamującym bariery zimna, wytrzymałości i szybkości. W Mistrzostwach Świata w Bled na Słowenii zajął trzecie miejsce na dystansie 1 km w swojej kategorii wiekowej. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata IWSA International Winter Swimming Association zajął trzecie miejsce. Zdobył też drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas Wörthersee Swim Austria (międzynarodowy maraton pływacki).

rumia piotr biankowski plywanie w lodowatej wodzie sukcesy mieszkancow tymczasemwrumi

Najlepszy Trener roku 2020

W kategorii „Najlepszy Trener roku 2020” kapituła nominowała trzy osoby: Tadeusza Peplińskiego, Tadeusza Gawła oraz Dmytro Nazarenko. Przewagą głosów nagrodę zdobył Tadeusz Pepliński. Jest trenerem Rumskiego Klubu Sportowego oraz zaplecza kadry narodowej w biegach średnich. Zawodnicy RKS-u, którzy trenują pod okiem tego szkoleniowca, zdobyli w 2020 r. liczne medale na zawodach ogólnopolskich, międzywojewódzkich oraz wojewódzkich.

Najlepszy Sportowiec roku 2020

Do tytułu „Najlepszy Sportowiec roku 2020” nominowano następujących zawodników: Kacpra Stępniaka, Paulinę Damaske, Przemysława Rynkiewicza i Darię Domżalską. Sportowcem roku został Kacper Stępniak. Reprezentuje UKS Tri-Team Rumia w triathlonie od 2012 roku. Jest wicemistrzem Polski w kategorii Elity na dystansie olimpijskim w triathlonie, wicemistrzem Polski w kategorii Elity na dystansie sprinterskim w triathlonie oraz wicemistrzem Polski w kategorii Elity na dystansie 70.3 Ironman w triathlonie.

Lista najlepiej zapowiadających się sportowców młodego pokolenia w Rumi:

•    Adam Dudzicz
•    Martyna Błaszczuk
•    Wiktor Stewa
•    Olimpia Klimczak
•    Oksana Klimczak
•    Kamila Stawicka
•    Hanna Rodak
•    Karolina Szalast
•    Anna Bielawa
•    Zuzanna Tomczak
•    Mikołaj Borski
•    Ignacy Mroske i Kornelia Szymańska
•    Damian Kierznikiewicz i Antonia Pierścieniak
•    Wiktoria Ehrlich
•    Magdalena Białek
•    Marta Klimek
•    Aleksandra Grubba
•    Małgorzata Osiowy

(źródło: Informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *