Znika charakterystyczne miejsce w Janowie? Trwa rozbiórka

Znika charakterystyczne miejsce w Janowie? Trwa rozbiórka
Reklama
Reklama

Z mapy miasta prawdopodobnie znika jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Rumi Janowa: prywatne mini-gospodarstwo przy Parku Żelewskiego i Szkole Podstawowej nr 9.„Kogut króluje, kury drepczą za nim, a obok drepcze pies. I tak to się toczy to życie na tej 50 tysięcznej wsi Rumia…” – tak pisałem o mini-gospodarstwie przy ul. Katowickiej w kwietniu 2017 roku na fanpage’u Tymczasem w Rumi (kliknij). To miejsce to dla mnie jeden z współczesnych symboli naszego miasta, a już na pewno Janowa. Szanuję. 🙂

Reklama
Reklama
fot. Paweł Jałoszewski

Najwyraźniej, nie jestem sam. Miejsce z sentymentem wspominają także inni mieszkańcy Rumi. 🙂 „Nasze osiedlowe Zoo jest super. I było pierwsze. 🙂 Wszystko dookoła powstało niedawno.” „Wszystkie dzieci karmią tam kury. 🙂 Zawsze karmiłam kury kanapkami, których nie zjadłam w szkole” – to tylko wybrane komentarze, które pojawiły się pod tym wpisem. – Pamiętam. Jako dziecko chodziłam tamtędy do szkoły. Moje rodzeństwo też, potem córka, a teraz siostrzeniec. Cała historia – wspomina Pani Franczeska. Później ktoś jeszcze dodaje, że pod koniec lat 80-tych w przybudówce do stodoły odbywały się kiedyś katechezy.

A Wam, z czym kojarzy się mini-gospodarstwo przy ul. Katowickiej? 🙂

Zdjęcie, które możecie zobaczyć jako ilustrujące niniejszy tekst, otrzymałem od Pana Bartosza. Dziękuję!


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *