100 tysięcy złotych na laptopy dla szkół w Rumi

100 tysięcy złotych na laptopy dla szkół w Rumi
Reklama
Reklama

Rumia zdobyła rządowe dofinansowanie w wysokości 100 tysięcy złotych na zakup laptopów dla miejskich szkół. Nabyty w ramach ministerialnego programu sprzęt umożliwi uczniom i nauczycielom realizację zdalnego nauczania podczas epidemii.W Rumi większość nauczycieli pracuje zdalnie, na prywatnych komputerach, a w poszczególnych przypadkach szkoły wypożyczyły im niezbędny sprzęt. Nauczyciele przekazują uczniom oraz ich rodzicom materiały za pośrednictwem usług takich jak Google Drive czy Google Class Room, e-dziennika, popularnych komunikatorów oraz platform polecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklama
Reklama

W niektórych przypadkach realizacja zdalnej edukacji okazała się utrudniona lub nawet niemożliwa. Najczęstsze powody to brak dostępu do internetu, niski transfer oraz niewystarczająca liczba komputerów – przeważnie problem dotyczy rodzin wielodzietnych oraz domów, w których rodzice pracują zdalnie. W takich sytuacjach nauczyciele ustalają inne formy kontaktu. W indywidualnych przypadkach materiały dostarczane są w formie papierowej, a uczniowie realizują zadania w dogodnym terminie.

„Zdalna szkoła” podczas stanu epidemii

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji projekt pod nazwą „Zdalna Szkoła – wsparcie ogólnopolskiej sieci edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na terenie Polski stanu epidemii. Tymczasowe zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami domowych komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

32 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem

Chcąc zapewnić uczniom i nauczycielom niezbędny sprzęt, Rumia złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Centrum Polskich Projektów Cyfrowych programu „Zdalna Szkoła”. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany, a to oznacza, że miasto otrzymało 100 tysięcy złotych na zakup 32 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem i osprzętem. Komputery wkrótce zostaną użyczone uczniom, a po epidemii trafią do dwóch miejskich szkół w celu utworzenia pracowni informatycznych.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *