Koronawirus w RumiWiadomości

Autobusy ZKM Gdynia…założyły maski!

Autobusy ZKM Gdynia…założyły maski!
Reklama Reklama

Autobus ZKM Gdynia lini R od dziś będzie wyjeżdżał w miasto z charakterystyczną osłoną na masce. Symboliczna “płachta” ma przypominać, że już od czwartku, 16 kwietnia czeka nas obowiązek zasłaniania nosa i ust.Tuż po świętach wielkanocnych na ulice Rumi i Gdyni wyruszyły dwa nietypowe autobusy linii R i 141. Na przednich maskach pojazdów pojawiły się…wielkie maseczki! W ten sposób miasto promuje stosowanie osłon twarzy, które już od najbliższego czwartku (16 kwietnia) będzie obowiązkowe w przestrzeni publicznej w całym kraju i może okazać się kluczowe w zwolnieniu rozwoju pandemii koronawirusa.

Gdzie będzie można zobaczyć oryginalne autobusy z maseczkami? Autobusy przez co najmniej dwa najbliższe dni będą kursować według regularnego rozkładu na dwóch popularnych liniach ZKM Gdynia: pospiesznej R prowadzącej z Rumi na Kacze Buki i zwykłej 141, która łączy Pogórze z Witominem. Tam, gdzie będą odbywać planowe postoje, na ich wyświetlaczach pojawią się ponadto dwa napisy: „Noś maskę” oraz „Zakryj usta i nos”.

Warto wspomnieć, że akcja społeczna prowadzona jest przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej we współpracy z firmą MAN Polska – producentem autobusów, który jesienią zeszłego roku dostarczył do Gdyni aż 55 nowoczesnych pojazdów. Oba „przebrane” pojazdy pochodzą właśnie z nowej części gdyńskiej floty.

Autobus w masce na ulicach Rumi [WIDEO]:

Nagranie przedstawia przejazd autobusu linii R w charakterystycznej “masce” (ul. Gdańska, Rumia Janowo). Autorem filmu jest czytelniczka bloga TymczasemWRumi.pl, Dominika Drusewicz. Dziękuję!

(zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Rumi)

Zobacz:

Reklama Reklama

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.