18-latek z Rumi zatrzymany! Groził pistoletem i próbował okraść rówieśników!

rumia kradziez rozboj policja zlodziej napad dworzec pkp rumia
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali 18-latka, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na swoim rówieśniku w Rumi. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu groził pokrzywdzonemu pistoletem, a następnie próbował ukraść e-papierosa. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu mieszkaniec powiatu wejherowskiego trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.W miniony piątek (15 listopada) policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło około godziny 19:00 na przystanku SKM. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i ustalili, że sprawca umówił się z pokrzywdzonym przez Internet na sprzedaż e-papierosa. Rówieśnicy spotkali się na przystanku SKM [prawdopodobnie SKM Janowo – dop. mój]. Tam sprawca chciał wyrwać pokrzywdzonemu ten przedmiot z dłoni, jednak pokrzywdzony stawiał opór, wobec czego napastnik wyjął pneumatyczny pistolet i zagroził nim pokrzywdzonemu. W tym czasie 18-latka towarzysząca pokrzywdzonemu, widząc rozwój sytuacji, wykorzystała nieuwagę sprawcy i wyjęła posiadany przez siebie gaz pieprzowy. Dziewczyna odstraszyła nim napastnika, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Reklama
Reklama


Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali podejrzanego w te sprawie, którego zatrzymali koło południa w niedzielę (17 listopada). 18-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Został wobec niego zastosowany tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze podczas zatrzymania sprawcy rozboju zabezpieczyli także pistolet pneumatyczny colt, którym posłużył się podczas rozboju. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: pomorska.policja.gov.pl


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *