poniedziałek, 26 lipca, 2021

Dla mieszkańca, Wiadomości

Mieszkańcy walczą o nowy plac zabaw w Rumi!

nivea plac zabaw rumia podworko talentow inwestycje konkurs glosowanie

Rumia włączyła się do konkursu “Podwórko Talentów Nivea”! Jego stawką jest wyremontowanie i doposażenie placu zabaw w Parku Starowiejskim. Głosowanie na projekty potrwa do 20 czerwca br.Każde z Podwórek Talentów ma wartość około 250 tysięcy złotych i dzięki nowoczesnym urządzeniom instalowanym w 3 różnych strefach – sportowej, naukowej i artystycznej – poprzez zabawę kształtuje sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci. Mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie z niego korzystają, zdobywając wiedzę i poprawiając kondycję.

Aby obiekt pojawił się w danym miejscu, należy zgłosić organizatorowi lokalizację, a następnie albo przygotować promocyjny film i zdobyć przychylność jury, albo postarać się o głosy internautów. Z drugiej z podanych możliwości postanowił skorzystać Urząd Miasta Rumi. W inicjatywę zaangażowali się również radni.

Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej: “Chcemy, aby plac zabaw zlokalizowany w Parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury zmienił swoje oblicze, i to bez inwestowania gminnych pieniędzy. Dzięki udziałowi w tym konkursie, nadgryziony zębem czasu plac zabaw może się stać wyjątkowym obiektem, wyposażonym między innymi w urządzenia do balansowania ciałem, trampolinę czy pole do gry w kapsle oraz twistera.”


nivea plac zabaw rumia podworko talentow inwestycje konkurs glosowanie

Co trzeba zrobić?

Żeby zagłosować, należy wejść na stronę: https://podworko.nivea.pl/2019/lokalizacja/449-rumia (kliknij) i każdego dnia oddawać głos. Warto zachęcać bliskich, sąsiadów i znajomych, by codziennie wspierali nas w głosowaniu. Razem możemy zapewnić naszym dzieciom wspaniałe miejsce do wspólnej zabawy i sprawić, że park będzie jeszcze piękniejszy.

W kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców będzie mogło wygrać tylko 5 gmin. Internetowe głosowanie rozpoczęło się 22 kwietnia, a zakończy 20 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi dzień później, czyli 21 czerwca.

źródło: Urząd Miasta Rumi


3 thoughts on “Mieszkańcy walczą o nowy plac zabaw w Rumi!

  1. Moim zdaniem ten nowy plac zabaw wygląda nieciekawie. Jest mało zdjęć projektu, nie widać co dokładnie autor ma zamiar wprowadzić, widzimy brak huśtawek, drabinek, nawstawiane jakieś dziwne plastikowe grzybki i namioty. Do tego zdjęcie obecnego placu zabaw w czerni i bieli, zestawione z kolorowym zdjęciem nowego projektu, mocno tendencyjne… Moim zdaniem wystarczyłoby odnowić obecne atrakcje.

  2. Zgadzam się z przedmówcami, nowy fioletowy i plastikowy plac zabaw nie pasuje do aranżacji całego parku. Niestety wygraliśmy w konkursie. Mam nadzieję z zostanie on dobrze wkomponowany w całość parku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.