Afera Kryminalna w Rumi

Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza na tegoroczną Aferę Kryminalną, czyli spotkanie z Arturem Urbanowiczem – autorem powieści grozy z wątkami kryminalnymi pt. „Inkuba”. Wstęp wolny!Tegoroczna Afera Kryminalna w Rumi to spotkanie autorskie z gatunku nietypowych, bo w formie one-man-show. Przygotujcie się na godzinny monolog Pana Artura Urbanowicza, z przymrużeniem oka i w ostrym autoironicznym sosie. Dowiecie się, jak wyglądają od kuchni (nie)dole pisarza grozy oraz perypetie autorów z wydawcami, dziennikarzami, czytelnikami i recenzentami. Poznacie ich przygody w trakcie zbierania materiału na kolejne powieści. Frustracje związane redagowaniem i testowaniem tekstu na beta-czytelnikach. Inspiracje, które przychodzą do głowy w najmniej spodziewanym momencie. To będzie ciekawy wieczór!

Reklama
Reklama
Artur Urbanowicz – gość tegorocznej Afery Kryminalnej w Stacji Kultura w Rumi. (fot. facebook.com)

Artur Urbanowicz to z wykształcenia matematyk, z zawodu informatyk i wykładowca akademicki, z charakteru chorobliwy perfekcjonista. Smykałkę do wymyślania różnych historii odkrył w sobie jeszcze w dzieciństwie, co poskutkowało napisaniem pierwszej powieści do szuflady w wieku czternastu lat. Zafascynowany gatunkiem horroru pod każdą postacią, w swoich opowieściach nie stroni jednak od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Wnikliwy obserwator i słuchacz. Wychodząc z założenia, że literatura powinna pełnić funkcję przede wszystkim rozrywkową, w tekstach stawia na lekkość, bawienie czytelnika, manipulowanie nim i obowiązkowe zaskoczenie na końcu.

Zadebiutował słowiańską powieścią grozy pod tytułem Gałęziste z fabułą osadzoną na jego ukochanej, rodzinnej Suwalszczyźnie. Książka ta zdobyła „Złotego Kościeja”, została nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego, jak również znalazła się w finałowej czwórce walczącej o Nagrodę Polskiej Literatury Grozy imienia Stefana Grabińskiego.

Artur Urbanowicz – spotkanie autorskie (Afera Kryminalna w Rumi). Czwartek, 10 października 2019 o 18:00 – 19:30. Stacja Kultura – Biblioteka Rumia, ul. Starowiejska 2, 84-230 Rumia. Wstęp wolny!

źródło: materiały organizatora / Facebook.com


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *