Imprezy, kultura i rozrywka

Posłuchaj najpiękniejszych głosów z Rumi!

Posłuchaj najpiękniejszych głosów z Rumi!
Reklama Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na Jesienny Koncert finalistów projektu “RUMSKI WOKAL 2019”. Wstęp wolny!W castingu do projektu Rumski Wokal 2019 mógł wziąć każdy (w przedziale wiekowym 14-99 lat) kto kocha śpiew i muzykę. Przesłuchania odbyły się w maju, w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Finaliści od castingu do gali finałowej przeszli długą drogę, pełną wytężonej pracy. Każdy z nich uczestniczył w warsztatach z wokalu oraz interpretacji piosenki, prowadzonych przez dyrygenta Krzysztofa Jana Brzozowskiego oraz Marzenę Graczyk.

To wszystko przyniosło wspaniały efekt końcowy. Zwyciężczynie tegorocznej edycji konkursu “Rumski Wokal” poznaliśmy miesiąc później, w czerwcu. Z dziesiątki najlepszych, jury zdecydowało się wówczas przyznać główną nagrodę Magdalenie Mrówczyńskiej, która zyskała możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio nagrań. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

fot. Urząd Miasta Rumi

Obecnie Miejski Dom Kultury wspiera młodych artystów, umożliwiając im zaprezentowanie swoich umiejętności wokalnych podczas różnych miejskich wydarzeń. Jednym z nich jest koncert z cyklu “Jesienne Koncertowanie”, który odbędzie się 3.10.2019r. o godz. 18:00, w Centrum Handlowym Port Rumia – Auchan. Na scenie wystąpią: Magdalena Mrówczyńska, Wioletta Słodka, Julia Potrykus, Maciej Bartecki, Łukasz Myszk, Kinga Włodarkiewicz oraz Benita Baczewska. Wstęp wolny!


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *