Posłuchaj najpiękniejszych głosów z Rumi!

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na Jesienny Koncert finalistów projektu „RUMSKI WOKAL 2019”. Wstęp wolny!Reklama Reklama

W castingu do projektu Rumski Wokal 2019 mógł wziąć każdy (w przedziale wiekowym 14-99 lat) kto kocha śpiew i muzykę. Przesłuchania odbyły się w maju, w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Finaliści od castingu do gali finałowej przeszli długą drogę, pełną wytężonej pracy. Każdy z nich uczestniczył w warsztatach z wokalu oraz interpretacji piosenki, prowadzonych przez dyrygenta Krzysztofa Jana Brzozowskiego oraz Marzenę Graczyk.

To wszystko przyniosło wspaniały efekt końcowy. Zwyciężczynie tegorocznej edycji konkursu „Rumski Wokal” poznaliśmy miesiąc później, w czerwcu. Z dziesiątki najlepszych, jury zdecydowało się wówczas przyznać główną nagrodę Magdalenie Mrówczyńskiej, która zyskała możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio nagrań. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Rumski Wokal 2019 12 1024x683
fot. Urząd Miasta Rumi

Obecnie Miejski Dom Kultury wspiera młodych artystów, umożliwiając im zaprezentowanie swoich umiejętności wokalnych podczas różnych miejskich wydarzeń. Jednym z nich jest koncert z cyklu „Jesienne Koncertowanie”, który odbędzie się 3.10.2019r. o godz. 18:00, w Centrum Handlowym Port Rumia – Auchan. Na scenie wystąpią: Magdalena Mrówczyńska, Wioletta Słodka, Julia Potrykus, Maciej Bartecki, Łukasz Myszk, Kinga Włodarkiewicz oraz Benita Baczewska. Wstęp wolny!


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *