„Bambo” znów z główną nagrodą! Grupa teatralna z Rumi najlepsza!

„Bambo” znów z główną nagrodą! Grupa teatralna z Rumi najlepsza!
Reklama
Reklama

Uczniowie z grupy teatralnej „Bambo” z kolejną nagrodą! Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi zdobyła pierwsze miejsce na XVIII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Redzie!XVIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych został zorganizowany w minioną sobotę, 23 listopada, w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie. W konkursie wzięły udział zespoły zgłoszone z całego powiatu wejherowskiego.

Reklama
Reklama

Podczas przeglądu, jury w składzie: Magda Smuk – przewodnicząca, Mikołaj Ostrowski oraz  Wojciech Jaworski oceniali spektakle pod kątem pomysłu, wykonania, aranżacji, charakteryzacji, gry aktorskiej i mimiki. Równie ważny, co teatralny „warsztat”, był jednak brak wtórności wykonania oraz nieszablonowość. Grupy teatralne mogły przedstawić dowolny repertuar – jedynym ogranicznikiem był maksymalny czas trwania spektaklu (30 minut). Przegląd podzielono na dwie kategorie: zespoły młodzież/dorośli i aktorzy w kategorii monodram.

źródło: http://miasto.reda.pl

Spektakl „Baśń o rycerzu bez konia”

Grupa teatralna „BAMBO” istnieje przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi już od 24 lat. W obecnym składzie dzieci współpracują 5 rok, świetnie się bawiąc i dogadując ze sobą mimo różnicy wieku. Na tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych uczniowie zaprezentowali spektakl według scenariusza Marty Guśniowskiej pt. „Baśń o rycerzu bez konia”.

W spektaklu tytułowi bohaterowie: koń i rycerz wędrują po świecie, szukając się nawzajem. Spotykają różne postaci, ale siebie spotkać nie mogą. Czyni ich to nieszczęśliwymi. Sztuka traktuje o potrzebie marzeń i nieocenionej wartości nadziei. Jej przesłanie jest proste i uniwersalne: niepowodzenia nie powinny zniechęcać drodze ku realizacji marzeń, a wytrwałość zostanie nagrodzona.

Przedstawienie na tyle porwało jury, że zdecydowało się ono przyznać rumskiej grupie pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych! Gratulacje! 🙂

Obsada:

Rycerz – Marceli Bisewski, Koń – Michał Bach, Królewna – Emma Moza, Łotry i Czarodziej – Zuzia Szulist, Laura Rettig, Kacper Tumiński, Eryk Moza, Myszka – Amelia Wójtowicz, Smok – Weronika Przychodzeń, Marta Przychodzeń, Marta Mierzejewska, Patrycja Bronk, Anna Staniszewska. Drzewa: Zuzanna Szulist, Amelia Wójtowicz, Laura Rettig, Patrycja Bronk, Gabrysia Ściborek, Maja Mierzejewska, Amelia Miszka, Anna Staniszewska, Eryk Moza, Kacper Tumiński, Weronika Przychodzeń, Marta Przychodzeń, Maja Patek.

Kolejny sukces do kolekcji 🙂

To już nie pierwszy raz, gdy spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia” przynosi zespołowi teatralnemu „BAMBO” zwycięstwo. W czerwcu tego roku młodzieżowa grupa zajęła pierwsze miejsce na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “HECA” w Płocku. Pisałem o tym na blogu TymczasemWRumi.pl:

Pierwsze miejsce dla młodych aktorów z Rumi!

Mieszkaniec Rumi kontra Superman i Żebrowski. Kto wygra pojedynek?

Wiedźmin Geralt z Rivii Rumia Teatr Muzyczny Gdynia spektakl Krzysztof Kowalski

W ostatnim czasie zastanawiałem się też, czy teatralna kreacja Wiedźmina w wykonaniu Krzysztofa Kowalskiego z Rumi przebija tą w nadchodzącym serialu platformy Netflix. Sprawdźcie koniecznie wpis:

Czy Wiedźmin z Rumi przebija odpowiednika z NETFLIXa?

zdjęcie tytułowe: http://miasto.reda.pl


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *