Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomości

“Bambo” znów z główną nagrodą! Grupa teatralna z Rumi najlepsza!

“Bambo” znów z główną nagrodą! Grupa teatralna z Rumi najlepsza!
Reklama Reklama

Uczniowie z grupy teatralnej “Bambo” z kolejną nagrodą! Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi zdobyła pierwsze miejsce na XVIII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Redzie!XVIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych został zorganizowany w minioną sobotę, 23 listopada, w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie. W konkursie wzięły udział zespoły zgłoszone z całego powiatu wejherowskiego.

Podczas przeglądu, jury w składzie: Magda Smuk – przewodnicząca, Mikołaj Ostrowski oraz  Wojciech Jaworski oceniali spektakle pod kątem pomysłu, wykonania, aranżacji, charakteryzacji, gry aktorskiej i mimiki. Równie ważny, co teatralny “warsztat”, był jednak brak wtórności wykonania oraz nieszablonowość. Grupy teatralne mogły przedstawić dowolny repertuar – jedynym ogranicznikiem był maksymalny czas trwania spektaklu (30 minut). Przegląd podzielono na dwie kategorie: zespoły młodzież/dorośli i aktorzy w kategorii monodram.

źródło: http://miasto.reda.pl

Spektakl „Baśń o rycerzu bez konia”

Grupa teatralna “BAMBO” istnieje przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi już od 24 lat. W obecnym składzie dzieci współpracują 5 rok, świetnie się bawiąc i dogadując ze sobą mimo różnicy wieku. Na tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych uczniowie zaprezentowali spektakl według scenariusza Marty Guśniowskiej pt. „Baśń o rycerzu bez konia”.

W spektaklu tytułowi bohaterowie: koń i rycerz wędrują po świecie, szukając się nawzajem. Spotykają różne postaci, ale siebie spotkać nie mogą. Czyni ich to nieszczęśliwymi. Sztuka traktuje o potrzebie marzeń i nieocenionej wartości nadziei. Jej przesłanie jest proste i uniwersalne: niepowodzenia nie powinny zniechęcać drodze ku realizacji marzeń, a wytrwałość zostanie nagrodzona.

Przedstawienie na tyle porwało jury, że zdecydowało się ono przyznać rumskiej grupie pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych! Gratulacje! 🙂

Obsada:

Rycerz – Marceli Bisewski, Koń – Michał Bach, Królewna – Emma Moza, Łotry i Czarodziej – Zuzia Szulist, Laura Rettig, Kacper Tumiński, Eryk Moza, Myszka – Amelia Wójtowicz, Smok – Weronika Przychodzeń, Marta Przychodzeń, Marta Mierzejewska, Patrycja Bronk, Anna Staniszewska. Drzewa: Zuzanna Szulist, Amelia Wójtowicz, Laura Rettig, Patrycja Bronk, Gabrysia Ściborek, Maja Mierzejewska, Amelia Miszka, Anna Staniszewska, Eryk Moza, Kacper Tumiński, Weronika Przychodzeń, Marta Przychodzeń, Maja Patek.

Reklama Reklama

Kolejny sukces do kolekcji 🙂

To już nie pierwszy raz, gdy spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia” przynosi zespołowi teatralnemu „BAMBO” zwycięstwo. W czerwcu tego roku młodzieżowa grupa zajęła pierwsze miejsce na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “HECA” w Płocku. Pisałem o tym na blogu TymczasemWRumi.pl:

Pierwsze miejsce dla młodych aktorów z Rumi!

Mieszkaniec Rumi kontra Superman i Żebrowski. Kto wygra pojedynek?

Wiedźmin Geralt z Rivii Rumia Teatr Muzyczny Gdynia spektakl Krzysztof Kowalski

W ostatnim czasie zastanawiałem się też, czy teatralna kreacja Wiedźmina w wykonaniu Krzysztofa Kowalskiego z Rumi przebija tą w nadchodzącym serialu platformy Netflix. Sprawdźcie koniecznie wpis:

Czy Wiedźmin z Rumi przebija odpowiednika z NETFLIXa?

zdjęcie tytułowe: http://miasto.reda.pl


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *