Będą kolejne kontrole policji w galeriach i sklepach w Rumi

Będą kolejne kontrole policji w galeriach i sklepach w Rumi
Reklama
Reklama

W miniony weekend (5-6 grudnia) policjanci z Rumi i pracownicy inspekcji sanitarnej z Wejherowa wspólnie sprawdzali czy ponownie otwarte galerie i centra handlowe funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym.Podczas minionego weekendu (5-6 grudnia) na terenie powiatu wejherowskiego prowadzone były wzmożone kontrole placówek handlowych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na to, czy przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego, w tym zakrywanie ust i nosa oraz ograniczenia dotyczące ilości klientów.

Reklama
Reklama

Nasza społeczna odpowiedzialność i prowadzone wspólne kontrole policjantów i pracowników inspekcji sanitarnej pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się niewidocznego dla nas wirusa. Każdego dnia policjanci w powiecie wejherowskim prowadzą kontrole. Także w ten weekend można było spotkać mundurowych w wielu galeriach handlowych czy sklepach wielkopowierzchniowych – tłumaczą funkcjonariusze w oficjalnym komunikacie.

Kontrole policji w galeriach i sklepach na terenie powiatu wejherowskiego. (fot. KPP Wejherowo)

O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Limit klientów w placówkach handlowych oraz na poczcie wynosi: w sklepach do 100 m² – 1 osoba na 10 m², w sklepach powyżej 100 m² – 1 osoba na 15 m². Przez cały czas obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz noszenie przez klientów, podczas zakupu towarów czy usług, rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Nieprzestrzegającym reżimu sanitarnego grozi mandat karny do 500 złotych lub skierowanie sprawy do sądu. Służby sanitarne, niezależnie od decyzji policjantów, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Mandaty i pouczenia

W trakcie kontroli przeprowadzonych w minioną sobotę i niedzielę (5-6 grudnia), za wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem reżimu sanitarnego mundurowi ukarali 82 osoby mandatami karnymi, 5 osób pouczyli, a wobec jednej osoby zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Policja zapowiadają kolejne kontrole

Policjanci z powiatu wejherowskiego zapowiadają kolejne kontrole stosowania obostrzeń – szczególnie przed zbliżającymi się Świętami. Działania mają na celu przede wszystkim informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów.

Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodziny – apelują funkcjonariusze.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *