Kiedyś straszyły na ulicach i osiedlach Rumi. Teraz zachwycają mieszkańców!

Kiedyś straszyły na ulicach i osiedlach Rumi. Teraz zachwycają mieszkańców!
Reklama
Reklama

W Rumi powstały nowe murale na elewacjach stacji transformatorowych. Malunki mają nie tylko dodać tym budynkom uroku, ale także propagować szeroko rozumianą segregację odpadów.

(wpis został pierwotnie opublikowany 19.08.2022 r., ostatnia aktualizacja: 06.11.2022 r.)

O wyborze najlepszych projektów murali oraz wykonawcy zadecydował konkurs, ogłoszony przez Urząd Miasta Rumi oraz spółkę Energa Operator w sierpniu 2022 roku. Na zwycięzcę czekały nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem, laureat konkursu:

  • za każdy wyróżniony projekt otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 2000 zł brutto.
  • za poprawne i zgodne z umową wykonanie muralu na wskazanej budynku stacji transformatorowej „dużej” otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 7 500 zł brutto.
  • za poprawne i zgodne z umową wykonanie muralu na budynku wskazanej stacji transformatorowej „małej” otrzymuje nagrodę finansową w wysokości 5000 zł brutto.

Przyjmowanie prac konkursowych zakończyło się 18 września. Ostatecznie spośród zgłoszeń najlepiej ocenione zostały projekty zaproponowane przez firmę Wallart – Murale Artystyczne i Reklamowe. Działające od kilkunastu lat przedsiębiorstwo wykonywało podobne murale między innymi w Goleniowie, Łodzi, Bydgoszczy czy Drawsku Pomorskim. Rumia jest pierwszym samorządem na Pomorzu, dla którego Wallart zrealizuje taki projekt.

fot. Urząd Miasta Rumi

Nowe murale zostały zrealizowane na budynkach stacji transformatorowych przy ul. Chylońskiej, Pomorskiej, Starowiejskiej, Gdańskiej, Różanej i Świętopełka w Rumi. Oprócz poprawy estetyki, mają także propagować ekologiczne nawyki wśród mieszkańców.

Wielkoformatowa grafika została wykonana na bazie farb akrylowych lub innych farb dostosowanych do malarstwa na elewacji budynku. Dodatkowo, została zabezpieczona antygrafitową/antywandalizmową farbą (tam, gdzie jest to możliwe). Wykonanie muralu obejmowało także odpowiednie przygotowanie ścian budynku.

Nowe murale na elewacjach stacji transformatorowych w Rumi:

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Inne murale w Rumi

Zobacz również:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *