Historia RumiZdjęcia i wideo

Mural niepodległościowy przy dworcu w Rumi

Mural niepodległościowy przy dworcu w Rumi
Reklama Reklama

W Rumi powstał nowy mural okolicznościowy, związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego odsłonięcie odbyło się w niedzielę (11 listopada). Jest to inicjatywa prywatna, niepowiązana z miejskimi instytucjami.Mural przedstawia Józefa Piłsudskiego siedzącego na swojej klaczy “Kasztance”. Sposób przedstawienia marszałka i jego wierzchowca bardzo przypomina ten z obrazu autorstwa Wojciecha Kossaka. Obok postaci wodza znajdziemy jego najsłynniejszy cytat: “Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”, orła w koronie oraz daty wyznaczające okres, jaki minął od odzyskania przez Polskę niepodległość.

Zobacz relację: Święto Niepodległości w Rumi

Malunek powstał na tylnej ścianie pubu Winners Sports Pub, znajdującego się przy Dworcu PKP w Rumi. “Wierzymy, że rezultat Naszej pracy podoba się wszystkim, a słowa Marszałka na długo będą towarzyszyły Nam i dodawały otuchy każdemu toczącemu swoją walkę w trudach dnia codziennego” – opowiadają właściciele na oficjalnym fanpage’u pubu. Za wykonaniem muralu stoi firma Paka Art Studio.

Zobacz:


Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.