Mural niepodległościowy przy dworcu w Rumi

W Rumi powstał nowy mural okolicznościowy, związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego odsłonięcie odbyło się w niedzielę (11 listopada). Jest to inicjatywa prywatna, niepowiązana z miejskimi instytucjami.Mural przedstawia Józefa Piłsudskiego siedzącego na swojej klaczy „Kasztance”. Sposób przedstawienia marszałka i jego wierzchowca bardzo przypomina ten z obrazu autorstwa Wojciecha Kossaka. Obok postaci wodza znajdziemy jego najsłynniejszy cytat: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”, orła w koronie oraz daty wyznaczające okres, jaki minął od odzyskania przez Polskę niepodległość.

Reklama Reklama

Malunek powstał na tylnej ścianie pubu Winners Sports Pub, znajdującego się przy Dworcu PKP w Rumi. „Wierzymy, że rezultat Naszej pracy podoba się wszystkim, a słowa Marszałka na długo będą towarzyszyły Nam i dodawały otuchy każdemu toczącemu swoją walkę w trudach dnia codziennego” – opowiadają właściciele na oficjalnym fanpage’u pubu. Za wykonaniem muralu stoi firma Paka Art Studio.

Zobacz:


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *