W Rumi powstał nowy mural klubu piłkarskiego MKS Orkan Rumia. Grafika powstała na ścianie sklepu przy ul. Poznańskiej.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Zachęcam do regularnych odwiedzin!

Udało mi się porozmawiać z członkiem grupy „Fanatycy Orkana” i zarazem jednym z autorów muralu. Zapytany o historię powstania grafiki odpowiada:

– Widzieliśmy, że od pewnego czasu kiosk, na którym powstał nowy graf przyozdabiały obraźliwe hasła. Właścicielka musiała te napisy cenzurować, więc z chęcią pomocy wyszliśmy my – kibice Orkana. Zaproponowaliśmy, aby ściana została ozdobiona naszymi barwami. Tak narodził się pomysł i zgoda właścicielki. Później powstał projekt i zrzutka na materiały. Nas bardzo cieszy wspólna inicjatywa i promocja naszego klubu, a mieszkańców ładnie przyozdobiona ściana – tłumaczy kibic.

Czy w Rumi powstanie więcej murali o lokalnej tematyce? Autorzy mają propozycje współpracy.

– Jeśli kogoś z czytelników denerwuje prywatna, brzydko pomazana ściana lub puste miejsce, które można byłoby zagospodarować pod kolejne tego typu prace.

Z „Fanatykami Orkana” można skontaktować za pomocą fanpage’u. 🙂

MKS Orkan Rumia – murale w Rumi:

W Rumi, poza najnowszą grafiką, istnieją jeszcze dwie inne prace promujące Orkana: „Rumskie Imperium” (niedaleko ul. Poznańskiej) oraz „Klub Sportowy Orkan Rumia” (przy torach, niedaleko ul. Wyszeckiego).

Nowy mural Orkana Rumia – lokalizacja:

MKS Orkan Rumia – sezon 2021/2022

W ubiegłym sezonie IV ligi MKS Orkan Rumia odniósł 7 zwycięstw, 5 razy remisując i 18 razy schodząc z murawy jako pokonany. W 30 spotkaniach rumscy piłkarze strzelili 47 bramek, tracąc 75.

• U siebie: 4 zwycięstwa – 1 remis – 10 porażek (22 bramki strzelone, 32 bramki stracone).
  • Na wyjeździe: 3 zwycięstwa – 4 remisy – 8 porażek. 25 bramek strzelonych, 43 bramek straconych)
  • Największe zwycięstwo u siebie: 2. kolejka grupy spadkowej MKS Orkan Rumia 4:0 Czarni Pruszcz Gdański
  • Największa porażka u siebie: 3. kolejka MKS Orkan Rumia 0:4 Gedania Gdańsk
  • Największe zwycięstwo na wyjeździe: 21. kolejka GKS Kowale 1:3 MKS Orkan Rumia
  • Największa porażka na wyjeździe: 1. kolejka grupy spadkowej Chojniczanka II Chojnice 7:0 MKS Orkan Rumia
  • Najszybciej strzelona bramka: 1 minuta Dawid Kowalski (7. kolejka MKS Orkan Rumia 1:3 Chojniczanka II Chojnice)
  • Najpóźniej strzelona bramka: 95 minuta Dawid Rogacki (2. kolejka grupy spadkowej MKS Orkan Rumia 4:0 Czarni Pruszcz Gdański)
  • Najszybciej stracona bramka: 3 minuta (19. kolejka Lechia II Gdańsk 6:2 MKS Orkan Rumia)
  • Najpóźniej stracona bramka: 95 minuta (13. kolejka MKS Orkan Rumia 0:3 Borowiak Czersk)

Sezon 2022/2023 MKS Orkan Rumia rozpocznie w V lidze (liga okręgowa), meczem z Orłem 1955 Trąbki Wielkie. Początek spotkania 6 sierpnia o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.