Boiska do siatkówki plażowej przy SP nr 9

boiska do siatkówki plażowej, siatkówka plażowa, sport rumia, sp nr 9, siatkówka, inwestycja, budzet obywatelski, sport
Reklama
Reklama

Dzieje się przy ul. Stoczniowców. Zgodnie z zapowiedziami, ruszyła budowa boisk do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Karola Borchardta w Rumi. W ramach prac zostanie także zamontowana trybuna przy boisku do piłki nożnej oraz wyrównana pobliska skarpa ziemi.

Reklama
Reklama

Przedsięwzięcie zakłada budowę dwóch boisk do siatkówki plażowej o wymiarach 8×16 oraz trybun dla publiczności na terenie należącym do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi (ul. Stoczniowców). Wyposażenie obiektu ma być zgodne z wytycznymi Miedzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Całość zajmie około 437 m2. Przy okazji inwestycji, zostanie także wyrównana pobliska skarpa ziemi. Jeśli postępowanie przebiegnie zgodnie z planem, prace miałyby się zakończyć jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, czyli do 30 sierpnia br..

Boiska będą dostępne nie tylko dla uczniów, ale także dla wszystkich mieszkańców. Inwestycja realizowana jest w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. W 2018 roku projekt zdobył 635 głosów i zajął 9. miejsce.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *