Budżet Obywatelski 2021 w Rumi. Kiedy się odbędzie?

Budżet Obywatelski 2021 w Rumi. Kiedy się odbędzie?
Reklama
Reklama

Miasto Rumia zawiesza do odwołania tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego. Powodem- koronawirus.Budżet Obywatelski w Rumi. Co to właściwie jest i jak się odbywa?

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Rumia, o której przeznaczeniu zadecydujemy w głosowaniu my – mieszkańcy. Pomysły mogą dotyczyć zarówno kwestii inwestycyjnych, takich jak place zabaw, ścieżki rowerowe, boiska czy remonty chodników, jak i spraw prospołecznych w postaci zajęć rekreacyjnych, warsztatów plenerowych oraz koncertów. W pierwszym przypadku szacowana wartość pojedynczego projektu nie może przekroczyć 300 tysięcy złotych, a w drugim kwota jest ograniczona do 50 tysięcy. Biorąc udział w przedsięwzięciu, mamy realną szansę zrealizować nowe pomysły oraz zmienić wizerunek otoczenia.

Reklama
Reklama

Budżet Obywatelski 2020 – 15 zwycięskich projektów.

Ubiegłoroczny Budżetu Obywatelski 2020 w Rumi był rekordową edycją, zarówno pod względem zgłoszonych pomysłów, jak i frekwencji podczas głosowania. Zwycięską 15-tkę, czyli projekty, które zostaną ostatecznie zrealizowane, poznaliśmy podczas uroczystej gali 26 września, w sali kinowej Multikina w Galerii Rumia. Więcej o tym wydarzeniu możecie przeczytać we wpisie: Budżet Obywatelski 2020 w Rumi. Wyniki głosowania, frekwencja i zwycięskie projekty.

Budżet Obywatelski 2021 w Rumi – zawieszony do odwołania!

W związku z panującym stanem epidemii i uniknięcia kolejnych okazji do rozprzestrzeniania się koronowirusa, realizacja Budżetu Obywatelskiego 2021 zostaje zawieszona – do odwołania! O swojej decyzji urzędnicy poinformowali w oficjalnym komunikacie, opublikowanym 2 kwietnia 2020 r.:

By uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa, Urząd Miasta Rumi zdecydował o wstrzymaniu realizacji Budżetu Obywatelskiego 2021. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy. O dalszych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Jak tylko poznamy nowe terminy i daty dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2021 w Rumi, zaktualizuję wpis.

Zobacz więcej:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *